Saskata riskus lielas daļas Latvijā izmantoto liftu apkopē, ja pilnībā aizliegtu importu no Baltkrievijas

No Latvijā izmantotajiem liftiem ap 2 500 ir ražoti Baltkrievijā, tāpēc pilnīga importa aizliegšana no šīs valsts sarežģītu šo liftu uzturēšanu, šāda informācija izskanēja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē.

Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvis sēdē atsaucās uz SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” sniegto informāciju, ka jau pašlaik esot problēmas ar šo liftu uzturēšanu, kas stingrāku ierobežojumu gadījumā kļūtu vēl sarežģītāka.

Kopā Latvijā ir ap 8 300 lifti, no kuriem 3 500 ir ražoti bijušās PSRS valstīs, tajā skaitā ap 2 500 – Baltkrievijā, klāstīja ministrijas pārstāvis.

EM turpinot apkopot saņemto informāciju no pašvaldībām, kuras bija aicinātas norādīt, vai un kādas problēmas var radīt atteikšanās no preču importa no Krievijas un Baltkrievijas.

Lielākajai daļai pašvaldību darījumu ar abām agresorvalstīm nav, bet atsevišķas pašvaldības izmanto Baltkrievijā ražotu traktortehniku vai sabiedrisko transportu.

Problēmas ar rezerves daļu sagādi apgrūtinātu šīs tehnikas uzturēšanu, norādīja EM pārstāvis, atsaucoties uz attiecīgo vietvaru sniegtajām ziņām.

Kā ziņots, pēc iedzīvotāju iniciatīvas Finanšu ministrija (FM) ir apņēmusies strādāt pie risinājuma gatavošanas, lai samazinātu Krievijas ienākumus no tirdzniecības ar uzņēmumiem Latvijā, Budžeta komisijas sēdē apliecināja FM pārstāvji.

Iedzīvotāju iniciatīvā “Pārtrauksim maksāt Krievijas militārajā budžetā” piedāvātos risinājumus komisijas sēdē iezīmēja “Uzņēmēji mieram” pārstāvis Jānis Taukačs. Viņš pauda, ka kolektīvā iesnieguma mērķis ir panākt izmaiņas likumdošanā, lai visiem maksājumiem uz “melnā saraksta” jeb sankcijām pakļautajām jurisdikcijām, ieskaitot Krieviju, tiktu piemērots 90% ieturējuma nodoklis.

Komentējot vienu no ierosinājumiem, kas saistīts ar Eiropas Savienības regulējumu, FM pārstāvji norādīja uz apgrūtinājumiem tā praktiskā izmantošanā. Tāpēc ministrija vēl domās, kādas tieši izmaiņas piedāvāt normatīvajos aktos, lai virzītos uz mērķi, ka Krievijā nonāk mazāk naudas no Latvijas uzņēmumiem, kuri importē preces no Krievijas.

Ierobežojumus varētu piedāvāt attiecināt arī Baltkrievijas uzņēmumiem.

Lasiet arī: Atklāj, cik balsis Putinam tika viltotas, lai gūtu “pilnīgu uzvaru”

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas