Satiksmei bīstamāko Latvijas vietu «tops»

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) ziņo, ka tā apkopotā statistika par pēdējiem septiņiem gadiem liecina: Latvijā satiksmei visriskantākās vietas ir tirdzniecības centru (TC) stāvlaukumi.

Divi paši bīstamie «punkti» šajos gados (2016–2022) ir publiskās stāvvietas pie Spices un Alfas. Tajās ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) reģistrē ne retāk kā 100 reizes gadā. Pēdējo septiņu gadu laikā TC Spice autostāvvietā bija 810 CSNg, pie TC Alfa fiksēti 713.

Trešais lielākais CSNg īpatsvars (556) Rīgā reģistrēts tā saucamajā Dreiliņu rotācijas aplī, kur satiekas Lubānas, Augusta Deglava un Juglas ielas.

Pēdējo divu gadu laikā – 2021.gadā un šī gada 11 mēnešos – lielākais CSNg skaits fiksēts TC Akropole stāvvietā.

Tie ir attiecīgi 95 un 84 negadījumi.

Vidzemē autobraucējiem bīstamākais punkts ir pie TC Apelsīns Ādažos, kur pēdējo 7 gadu laikā fiksēti 223 CSNg. Valmierā pie TC Valleta reģistrēti 192 negadījumi, bet 123 CSNg – Siguldā pie TC Šokolāde. Kurzemē šajā laika posmā 161 CSNg fiksēts Liepājā pie TC Rietumu centrs, 97 – Ventspilī pie RIMI lielveikala Lielajā prospektā, bet 92 negadījumi –  Liepājā rotācijas aplī pie Cukura ielas 26.

Latgalē «melnākais punkts» ceļu satiksmē ir TC Ditton nams Daugavpilī, kur fiksēti 238 CSNg. Zemgalē – Jelgavā, pie T/C Valdeka (220), tāpat pie RIMI lielveikala Katoļu ielā (219). Bauskā – RIMI lielveikala un degvielas uzpildes stacijas Neste stāvlaukumā (181).

Statistika par visiem reģistrētajiem CSNg tiek apkopota LTAB tiešsaistes kartē un ļauj detalizēti izvērtēt bīstamākos punktus, kuros tie notiek: pēc negadījumu skaita, sekām (nodarīto zaudējumu apmērs), vietas un norises laika. LTAB tiešsaistes kartē apkopotā statistika liecina, ka noteiktās vietās ik mēnesi notiek līdz pat desmit CSNg, kas bieži vien saistīti ar autovadītāju neuzmanību, veicot nepārdomātus manevrus, vieglprātību un koncentrācijas trūkumu vadot transportlīdzekli, kā arī citiem faktoriem, kurus iespējams novērst, savlaicīgi brīdinot autovadītājus būt uzmanīgākiem.

Lasiet arī: Autovadītāja apliecību par ātruma pārsniegšanu atņemtu atkārtotiem noteikumu pārkāpējiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas