Satiksmes ministrs cer jaunu tiltu Salacgrīvā uzbūvēt divos gados

Lai atrastu risinājumus Salacgrīvā kritiskā stāvoklī esošajam tiltam pār Salacas upi, satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) aizvadītajā nedēļā tikās ar Limbažu novada domes priekšsēdētāju Dagni Straubergu (LRA). 

Šajā sarunā – par “nacionālas nozīmes kritisku infrastruktūras objektu tā savienojamības nozīmē ar Via Baltica, gan valsts kopējā drošības arhitektūrā”, kā tiltu raksturoja ministrs – piedalījās arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja Skaidrīte Ābrama (P) un valsts SIA Latvijas Valsts ceļi pārstāvji . 

“Šis ir valsts mēroga jautājums, kuru

nedrīkst atlikt un atstāt tikai uz Limbažu novada pleciem.

Tas nav pieņemami, ka tik kritiskā “pudeles kaklā” kustība notiek tikai vienā joslā. Esmu konsultējies ar visām pusēm – jaunu tiltu var uzbūvēt divos gados. Un ar tādu priekšlikumu arī došos uz valdību,” tikšanās laikā uzsvēra Briškens.

Jauna tilta pār Salacu būvprojekts ir izstrādāts un iesniegts Militārās mobilitātes projektu pieteikumu atlases uzsaukumā Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūrā, kur projektu īstenošanai tiek piešķirts finansējums no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI). Projekta atbalsta gadījumā liela daļa no būvniecības izmaksām tiktu segta no minētā finansējuma instrumenta.

Vienlaikus satiksmes ministra ieskatā

paļauties tikai uz ES finansējumu nav garantēts risinājums,

tāpēc jāizvērtē citas finansējuma piesaistes alternatīvas – gadījumā, ja tas netiek piešķirts.

Iecerēts, ka jauna tilta būvniecības laikā satiksmes nepārtrauktības nodrošināšanai tiks izbūvēts pagaidu tilts. Tāpat tika pārrunāts, ka tilts pār Salacu joprojām varētu palikt Limbažu pašvaldības pārziņā, bet tiek izskatīta arī iespēja tiltu pārņemt Satiksmes ministrijas īpašumā, lai nodrošinātu stratēģiski svarīgas transporta infrastruktūras būvniecību. Tādējādi plānots, ka jaunā tilta būvdarbus veiktu VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Lasiet arī: Briškens par reģionālo autobusu reisiem: izdevīgāk ir atcelt, nevis mēģināt nodrošināt

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas