Satiksmes ministrs uzdod likvidēt krievu valodas saturu SM padotības iestāžu mājaslapās

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) devis rīkojumu Satiksmes ministrijas (SM) padotības iestādēm un kapitālsabiedrībām – tām kas darbojas tikai Latvijas iekšējā tirgū – pārskatīt savas mājaslapas un izņemt no tām saturu krievu valodā. Kā rīkojuma izpildes termiņš norādīts šī gada 7. februāris, ziņo SM.

Tāpat ministrs aicinājis aktualizēt interneta vietnēs publiski pieejamo informāciju, atjaunojot to ar aktuālo politisko un ekonomisko situāciju pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

«Krievijas militārais iebrukums Ukrainā, veicot neskaitāmus kara noziegumus un zvērības pret ukraiņu tautu, ir rosinājis piemērot plašu sankciju loku gan no Latvijas, gan no Eiropas Savienības puses. Ir nepieņemami, ka joprojām tiek komunicēts valodā, kuras nācija ir nodarījusi tik neiedomājamu postu. Mēs darām visu iespējamo, lai maksimāli mazinātu kravu pārvadājumus ar Krieviju, tajā pašā laikā

ne mazāk svarīgi ir pārcirst šo mentālo saiti, kas atsevišķām ministrijas kapitālsabiedrībām velkas līdzi gadu desmitiem,» norāda satiksmes ministrs.

Kaut gan vairākas Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrības pamatā darbojas tikai Latvijas iekšējā tirgū – un tām nav vajadzības attīstīt eksportu un veidot sadarbību ar valstīm, kurām vieglāk ir komunicēt krieviski –, joprojām to internetā vietnēs ir atrodams atsevišķs saturs krievu valodā. Tāpat tajās ir dažādi vizuālie materiāli un grafiskie risinājumi, kuros Krievija tiek «pašsaprotami» atainota kā viena no eksporta mērķa valstīm līdzās citiem Latvijas ārējās tirdzniecības partneriem. 

Lasiet arī: Pāragri runāt par Krievijas standarta sliežu likvidāciju Latvijā, uzskata Vitenbergs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas