Saules paneļu izvietošana uz lauksaimniecības zemes ir jāierobežo, uzskata Zemnieku saeima

Biedrība “Zemnieku saeima” aicina ierobežot saules paneļu izvietošanu uz lauksaimniecības produkcijas ražošanai piemērotas zemes.

“Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš informē, ka šobrīd valstī vērojams zināms haoss saules parku izveidošanā un izvietošanā. “Ir skaidri redzams, ka valstij nav skaidri definētas stratēģijas enerģētikas jomā, līdz ar to  arī nav redzējuma atjaunojamās enerģijas ražošanā.”

“Diemžēl Latvijā saules paneļu izvietošana pārvērtusies par vienvirziena biznesu to ražotājiem un uzstādītājiem, tai pat laikā elektrības cenu svārstību mazināšanas mērķis vismaz pagaidām nav sasniegts. Īpaši mūs satrauc saules paneļu parku izvietošana uz lauksaimniecības zemes, kur valstī nav vienotas politikas,” situāciju komentē Lazdiņš.

Biedrība uzskata, ka ir jāaizliedz saules paneļu uzstādīšana uz lauksaimniecības produkcijas ražošanai  piemērotās zemes, izņemot gadījumus, ja elektroenerģijas ražošana paredzēta pašpatēriņam.

|Savukārt saules paneļu uzstādīšana komerciāliem nolūkiem būtu pieļaujama organiskajās augsnēs, kur lauksaimniecības produkcijas ražošana tuvākajos gados var tikt ierobežota,” turpina biedrībā.

Latvijā ir gandrīz 90 tūkstoši hektāru organiskās augsnes, un tā ir sastopama visos Latvijas reģionos, atzīmē Lazdiņš.

Tāpat viņš  atgādina, ka esošajā ģeopolitiskajā situācijā pārtikas ražošana ir nacionālās drošības jautājums, ko nedrīkst ierobežot ar lauksaimniecības produkcijas ražošanai piemērotu lauksaimniecības zemju izmantošanu citām vajadzībām.

Ar aicinājumu veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos biedrība vērsusies Klimata un enerģētikas ministrijā,  Zemkopības ministrijā, Ekonomikas ministrijā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās vides un reģionālās politikas komisijā un tās Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijā, kā arī Saeimas frakcijās.

Lasiet arī: Latvijā vasaras sējumu platības šogad būs lielākas nekā pērn, pauž zemnieki 

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas