Šī gada pirmajos deviņos mēnešos OCTA atlīdzībās izmaksāti gandrīz 45 miljoni eiro

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos apdrošināšanas sabiedrības un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) kopā pieņēmis lēmumus par OCTA atlīdzību izmaksu 44,48 miljonu eiro apmērā, informē birojā.

Tāpat turpina pieaugt arī vidējās OCTA atlīdzības lielums, sasniedzot 1 397 eiro, kas ir par 11% vairāk nekā pērna gada pirmajos deviņos mēnešos.

Kā norāda LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, vidējās atlīdzības pieaugums ir saistīts ar kopējo ekonomikas izaugsmi un tai sekojošo cenu pieaugumu. Tāpat nozares eksperts atzīmē, ka pēdējos gados būtiski pieaugušas apdrošināšanas atlīdzību summas, kas saistītas ar zaudējumiem personai, valstij un pašvaldībām, un trešās personas mantai.

«Ja desmit gadus atpakaļ atlīdzības par zaudējumiem, kas nodarīti transportlīdzeklim proporcionāli sastādīja vairāk nekā 90%, tad šobrīd tie ir 76,6%,» norāda Abāšins.

OCTA likums nosaka, ka apdrošinātāji un LTAB atlīdzina zaudējumus ne tikai par CSNg rezultātā transportlīdzeklim nodarītajiem bojājumiem, bet arī kompensē zaudējumus cietušajām personām, valstij un pašvaldībām par CSNg cietušo ārstēšanu un rehabilitāciju, piemēram, par ātrās neatliekamās palīdzības izsaukumu un cietušā nogādāšanu uz ārstniecības iestādi, ārstēšanu un uzturēšanu slimnīcā, veselības atjaunošanu rehabilitācijas centros, ja to nozīmējis ārsts saistībā ar CSNg gūtajām traumām un citus ar veselības uzlabošanu saistītus izdevumus.

Tāpat tiek atlīdzināti valsts un pašvaldību izdevumi, kuri saistīti ar CSNg cietušo slimības lapu apmaksu, pensijām un pabalstiem invalīdiem un apgādājamiem, apbedīšanas pabalstiem, tehnisko palīglīdzekļu īri vai iegādi, ceļu, ēku un videi nodarītajiem bojājumiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas