Skultes LNG termināļa attīstītāji atraduši stratēģisko investoru

Skultes sašķidrinātā dabasgāzes (LNG) termināļa attīstītāji ir atraduši stratēģisko investoru un iesnieguši valdībā priekšlikumu ar vēlamajām sadarbības formām, pavēstīja AS Skulte LNG Terminal ģenerāldirektors Renārs Miķelsons.

Viņš teica, ka šogad 13.janvārī kopā ar stratēģisko investoru Ministru kabinetā (MK) iesniegta vēstule, kurā apliecināta gatavība projektu realizēt, kā arī uzskaitītas vēlamās sadarbības formas, par kurām Skulte LNG Terminal vēlas runāt.

Priekšlikumi paredz administratīvos lēmumus, kas uzlabos termināļa konkurētspēju, un komerciālus līgumus par nākotnes jaudu izmantošanu. Tāpat varētu būt trešo pušu izņēmumi, ļaujot slēgt līgumus par daļu no jaudām, arī cita veida atbalsts, balstoties uz Eiropas praksi, skaidroja Miķelsons. Viņš arī norādīja, ka attīstītāji aicinās valdību izvērtēt iesniegtos priekšlikumus, lai tālāk kopā virzītos uz priekšu projekta realizēšanā.

Investoru Miķelsons neatklāja,

taču stāstīja, ka tā ir liela kompānija, kurai ir termināļi arī citviet pasaulē. Viņš arī norādīja, ka tā nav biržā kotēta kompānija un ir gatava atklāt savu identitāti, līdz ko būs reakcija no valdības. «Līdz ko stratēģiskais investors saņems ziņu no valdības par virzību projektā, tad arī būs gatavs nākt ar saviem līdzekļiem un tos ieguldīt,» teica Miķelsons, uzsverot, ka apliecinājums no investora ir.

Skulte LNG Terminal ģenerāldirektors arī pastāstīja, ka termināļa izmaksas ir pieaugušas par apmēram 28 miljoniem eiro, ja to realizēs sākotnēji plānotajā formā, iegādājoties jau gatavu platformu no Zviedrijas kompānijas. Šobrīd pieprasījums pēc šīm platformām ir ļoti liels, tāpēc attiecīgi arī cena ir pieaugusi. Vienlaikus Miķelsons norādīja, ka šobrīd tiek apsvērta arī alternatīva, kopā ar stratēģisko investoru veidojot savu dizainu. Tas var samazināt izmaksas, bet prasīs ilgāku laiku.

Jau ziņots, ka pērn septembra beigās Saeima galīgajā lasījumā pieņēma valdības un Ekonomikas ministrijas virzīto likumprojektu, kas nosaka nacionālo interešu objekta statusa piešķiršanu Saulkrastu LNG terminālim, tā cauruļvada savienojumam ar dabasgāzes pārvades sistēmu un ar to saistītajām būvēm.

AS Skulte LNG Terminal reģistrēta 2016.gadā. Uzņēmuma mājaslapā norādīts, ka uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Arnfins Unums un Pēteris Ragaušs. Vienlaikus 2022.gada maija otrajā pusē par 20% akciju iegādi paziņoja degvielas tirgotājs AS Virši-A.

Lasiet arī: Biķernieku zemes skandāls var vēl sagādāt pārsteigumus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas