Šlesera piketam aicinājumos atlaist Saeimu pievienojušies ap 1000 cilvēku

Apmēram 1000 cilvēku piektdien, 16.jūnijā pulcējušies laukumā pie Rīgas pils, lai kopā ar opozīcijas politiķa Aināra Šlesera partiju Latvija pirmajā vietā (LPV) iestātos par Saeimas atlaišanu.

Šlesera partijas atbalstītājiem piebiedrojušies arī citu lielāku un mazāku opozīcijas partiju līdzgaitnieki.

 Sanākušie tur rokās Latvijas karogus, Stabilitātei karogus, Tautai varas spēks karogus, kā arī Jaunlatviešu apvienības karogus.

Piketā novēroti arī Latvijas Krievu savienības politiķi.

Pasākums iesākās ar Latvijas Valsts himnu, pēc kā Šlesers skandināja aicinājumus atlaist Saeimu. Šādiem aicinājumiem pievienojās arī klātesošie, to skandinot kā saukli.

Klātesošie tika informēti, ka, ja Saeima netiks atlaista, LPV un Stabilitātei apbraukās pašvaldības, lai savāktu parakstus par Saeimas atlaišanu.

Savā uzrunā Šlesers kritizēja medijus par patiesības neatainošanu un vēlmi padarīt vakardienas Saeimas sēdi par farsu. Cilvēki šādu kritiku uzņēma ar ovācijām.

Uzrunās klātesošajiem uz skatuves kāpušie partiju pārstāvji pieminēja skolu reformu un ar mācību līdzekļiem saistītos jautājumus, paužot neapmierinātību ar to, ka plānots slēgt skolas. Partiju pārstāvji pauda arī neapmierinātību ar “tautas dalīšanu” saistībā ar dalīšanu pilsonībās un valodās. Vēl piesaukta Stambulas konvencija un aktualizēts jautājums par Latgales nozīmi Latvijā.

Šlesers ir pārliecināts, ka izdosies savākt nepieciešamos 155 000 parakstus referendumam par Saeimas atlaišanu, jo 1.novembrī jau varēs parakstīties tie, kam ir elektroniskais paraksts.

Sanākušo starpā ir daudz krievvalodīgo.

Kopumā pasākums norit mierīgi. Notiekošo uzrauga kārtības sargi.

Kā ziņots, šodien pie Rīgas pils notiek protesta akcija, gan prasot Saeimas atlaišanu, gan gatavojoties Saeimas atsaukšanas kampaņai.

Šlesers iepriekš atzinis, ka Saeimas atsaukšanas referenduma ierosināšanai nepieciešamos ap 155 000 vēlētāju parakstus Satversme ļauj sākt vākt tikai no novembra, kad būs pagājis gads kopš 14.Saeimas darbības sākuma.

Tāpēc līdz tam opozīcijas politiķi – Šlesers un Stabilitātei Aleksejs Rosļikovs vēlas, lai Valsts prezidents izmanto citu, bet līdzīgu procedūru – rosina tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu. LPV un Stabilitātei līderi iepriekš pauda vēlmi, ka referendumu par parlamenta atlaišanu ierosinātu vai nu pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits, vai pēc stāšanās amatā jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Šlesers solīja, ka ar laiku visā Latvijā iedzīvotāji tiks pulcēti uz protesta akcijām.

Kā ziņots, opozīcijas politiķis iepriekš uzsvēris, ka Saeimas deputātiem ir nepieciešams jauns mandāts, tāpēc ir vajadzīgas ārkārtas vēlēšanas. Saeima ar savu bezdarbību esot pievīlusi savus vēlētājus.

Valdība un Saeima arī nespējot attīstīt valsts ekonomiku. “Tagad klāt arī nāk vērtību maiņas,” ko konservatīvi noskaņotie vēlētāji neatbalsta, sacīja LPV līderis.

Lasiet arī:Progresīvie un ZZS pozitīvi novērtē sarunas ar JV par darba spēka nepietiekamības risināšanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas