Slideno ceļu dēļ pārpildīta Traumatoloģijas slimnīca

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) pārstāve skaidro, ka ceturtdienas, 22.decembra, pēcpusdienā situācija uzņemšanā ir mierīgāka, taču vakar kopā bija 116 ambulatorie pacienti.

Ārsti esot bez apstājas strādājuši līdz šī rīta plksten četriem. Kopumā 17 cilvēki ar lūzumiem tika ievietoti slimnīcā, un patlaban iestādē tikpat kā visas vietas ir aizpildītas. Pacienti bijuši dažāda vecuma, un visbiežāk gūti gūžas un ciskas kaula kakliņa lūzumi, kā arī rokas un potītes lūzumi.

TOS Uzņemšanas nodaļas vadītājs Guntis Naglis prognozē, ka pacientu pieplūdums gaidāms vēl pāris dienas, un, «ja nepiesals, tad būs mierīgi». Viņš gan piebilda, ka

pēc Ziemassvētku brīvdienām gaidāms nākamais traumu vilnis.

Arī Rīgas 2.slimnīcas valdes priekšsēdētājs Sandris Petronis atzina, ka patlaban slimnīcā situācija ir kā parastā ziemas dienā – mierīga. «Principā tur, kur ir tīrīts, tur viss ir nokusis, un tagad ledus ir tikai vietās, kur vispār nav tīrīts,» viņš sacīja.

Vienlaikus Petronis stāstīja, ka vakardien cilvēku bija apmēram tikpat daudz, cik pirmajā atkalas dienā. Starp ambulatorajiem pacientiem 78% bija tie, kas traumas guvuši, paslīdot un krītot uz ceļiem. Savukārt no tiem pacientiem, kas ievietoti slimnīcā, «kritušie» sastāda apmēram pusi no pacientu skaita. No ielu traumām pamatā ir apakšdelma lūzumi, cilvēkiem krītot uz rokām, vai potīšu lūzumi. Pārsvarā pēc palīdzības vērsās sievietes vecumā pēc 45 gadiem.

Jau ziņots, ka šajās dienās ielas ir īpaši slidenas, jo lielu Latvijas daļu skāris sasalstošs lietus. Arī autoceļi ir slideni. Šādos apstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji, un arī pēc apstrādes ar pretslīdes līdzekļiem nokrišņu un laika apstākļu ietekmē apledojums var veidoties atkārtoti.

Lasiet arī: Rīgā atkusnis; strādā septiņas ūdens sūknēšanas vienības, ietves var būt slidenas

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas