Slovēnijā ievēlēta pirmā sieviete – prezidente

Slovēnijā pirmo reizi par prezidenti kļuvusi sieviete, tāpat jaunā prezidente ir saistīta ar bijušo ASV pirmo lēdiju Melāniju Trampu (Melania Trump), raksta britu medijs BBC.

Nataša Pirca Musara (Natasa Pirc Musar) ir žurnāliste un advokāte, kas startēja kā neatkarīgā kandidāte ar atbalstu no Slovēnijas kreisi centriskās valdības. Viņa vēlēšanās uzvarēja bijušo Slovēnijas ārlietu ministru Anži Logaru (Anze Logar), kurš ir pieredzējis konservatīvais politiķis.

Jaunievēlētā prezidente ieguva 54% procentus balsu, un vēlēšanās piedalījās 49,9% balsstiesīgo slovēņu.

«Slovēnija ievēlējusi prezidenti, kas tic Eiropas Savienībai un demokrātiskajām vērtībām, kas to veidojušas,» Musara teica pēc uzvaras.

Viņa piebilda, ka pasaulei priekšā grūti laiki klimata pārmaiņu dēļ: «Jaunieši mums uztic atbildību parūpēties par planētu, lai nākamā paaudze – mūsu bērni – dzīvotu veselīgā un tīrā vidē.»

Prezidentes loma Slovēnijā ir galvenokārt reprezentatīva, tomēr līdztekus tam Musara arī ieņems ir arī armijas virspavēlnieces lomu, kā arī iegūs tiesības iecelt vairākas augstas amatpersonas, tostarp Centrālās bankas vadītāju.

Kā informē BBC, Donalda Trampa (Donald Trump) prezidentūras laikā Musara bija nolīgta aizstāvēt Melānijas Trampas intereses. Trampa ir dzimusi Slovēnijā.

2016.gadā Musara klientes vārdā iesniedza prasību tiesā pret žurnālu Suzy, kas bija izteicis mājienu, ka Melānija Trampa laikā, kad bija ceļā uz modeles slavu, ir strādājusi arī augstas klases eskorta servisā. Lietā tika panākta ārpustiesas vienošanās.

Lasiet arī: Zelenskis: Hersonā atklāti vairāk nekā 400 kara noziegumi

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas