SM rosina pagarināt ostu reformas termiņu līdz nākamā gada vidum

Satiksmes ministrija (SM) rosina pagarināt ostu reformas izpildes termiņu līdz 2024.gada 30.jūnijam, liecina SM sagatavotais un saskaņošanai virzītais likumprojekts.

Patlaban Ostu likums paredz, ka Rīgas un Ventspils brīvostas pārvalde likvidējamas līdz 2023.gada 31.decembrim, taču SM rosina pagarināt izpildes termiņu līdz 2024.gada 30.jūnijam.

Likumprojektā norādīts, ka izmaiņas nepieciešamas, lai varētu nodrošināt kvalitatīvu pārejas posmu, izvērtējot ostu pārvaldības reformas līdzšinējo gaitu, pārskatot tās mērķus un izstrādājot priekšlikumus tās pilnveidošanai.

Vienlaikus SM skaidro, ka rīkojuma projekts par AS “Rīgas osta” dibināšanu šā gada maijā iesniegts Valsts kancelejā izskatīšanai Ministru kabineta sēdē un vēl nav pieņemts. Attiecīgi nav bijis iespējams nodrošināt Rīgas brīvostas pārvaldes mantas novērtēšanu likumā noteiktā termiņā un nodot to tiesību un saistību pārņēmējam – “Rīgas ostai”.

SM rosina arī “Rīgas ostas” dibināšanas termiņu pagarināt līdz nākamā gada 30.aprīlim.

Tāpat arī AS “Ventas osta” nav pārņēmusi Ventspils brīvostas pārvaldības funkcijas, ņemot vērā grūtības veikt Ventspils brīvostas pārvaldes materiālo, finanšu līdzekļu un saistību inventarizācijas procesu.

SM uzsver, lai nodrošinātu nepārtrauktu ostu pārvaldības reformu, ir nepieciešama ātra un efektīva regulatīva iejaukšanās, tādēļ grozījumiem par termiņu pagarināšanu ir jāstājas spēkā nākamajā dienā.

Jau ziņots, ka šogad novembrī Satversmes tiesa (ST) par atbilstošu Satversmei atzina Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības reformu, papildinot, ka lielo Latvijas ostu attīstības mērķi ir pakārtoti valsts kopējam labumam un likumdevējam ir rīcības brīvība izvēlēties ostu pārvaldības modeli.

Tāpat ziņots, ka Ostu likums stājās spēkā pērn aprīlī. Savukārt 2023.gada sākumā Saeima atbalstīja grozījumus Ostu likumā, kas paredzēja pagarināt termiņu Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijai līdz 2023.gada 31.decembrim.

Lasiet arī: BNN INTERVIJA | Filips Rajevskis: Būs aiztaisīts ceļš caur Latviju, būs kādi citi ceļi. Tas nav risinājums Krievijas vājināšanai

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas