Smiltēns: Saeima arī turpmāk būs nelokāma savā atbalstā Ukrainai

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS), ceturtdien, 10.novembrī, parlamentā tiekoties ar Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko) uzsvēra, ka Latvija arī turpmāk būs nelokāma savā atbalstā Ukrainai.

Latvija ir gatava arī turpmāk sniegt Ukrainai nepieciešamo palīdzību, akcentēja Saeimas priekšsēdētājs un uzsvēra, ka parlamentārā līmenī nenotiks nekāda sadarbība ar Krieviju vai Baltkrieviju.

«Saeima arī turpmāk būs nelokāma savā atbalstā Ukrainai. Latvija un Ukraina ir cieši draugi un sabiedrotie, un šī tikšanās ir simbolisks apliecinājums tam, ka mēs arī turpmāk stingri iestāsimies par mūsu kopīgajām vērtībām – brīvību, neatkarību un demokrātiju,» uzsvēra Smiltēns.

Vēstnieks pateicās par nerimstošo Latvijas palīdzību, uzsverot, ka Latvija ir viena no lielākajām Ukrainas atbalstītājām.

Miščenko atzinīgus vārdus veltīja arī karavīru rehabilitācijai Latvijā, uzsverot, ka šī palīdzība ir tikpat būtiska kā munīcija.

Tāpat ukraiņi ir gatavi cīnīties par mūsu kopīgo uzvaru, akcentēja vēstnieks, piebilstot, ka Latvija ir Eiropas Savienības solidaritātes dzinējspēks.

«Lai gan Ukraina nav Eiropas Savienības vai NATO dalībvalsts, tā jūtas tur pārstāvēta, pateicoties Latvijai.»

Kā norāda Saeimas preses dienestā, Amerikas Savienoto Valstu un Ukrainas vēstnieki ir pirmie, ar kuriem parlamentā tiekas jaunievēlētais Saeimas priekšsēdētājs.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas