Soda māti, kura karstā laikā atstājusi savu meitu mašīnā

Valsts policija (VP) uzsākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret sievieti, kas karstā dienas laikā atstājusi savu meitu ieslēgtu automašīnā ar aizvērtiem logiem, informē VP. 

Otrdien, 15. augustā, ap plkst. 13.00,  VP  Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Ventspils novadā, meža apvidū, karstā vasaras dienā pamanīja automašīnu ar aizvērtiem logiem, kuras salonā atradās maza meitenīte.

Likumsargi no savas automašīnas sāka signalizēt un

meitenes mamma, to dzirdot, iznākusi ārā no meža ar sēnēm rokās un paskaidrojusi, ka meita nevēlējusies nākt līdzi, tāpēc atstāta automašīnā. 

Policisti, to dzirdot, sievietei paskaidroja, ka ārā gaisa temperatūra ir +29 grādi un mašīna ātri uzsilst. Sieviete sacīja, ka, braucot bija ieslēgusi kondicionieri, tāpēc nebija domājusi, ka, novietojot automašīnu stāvēšanai, tā tik ātri uzsils, kamēr pati atradīsies mežā. Par laimi, meitenītei medicīniskā palīdzība nebija nepieciešama.

Pret sievieti uzsākts administratīvā pārkāpuma process,

pēc  Bērnu tiesību aizsardzības likuma 83.1. panta – par septiņu gadu vecumu nesasnieguša bērna atstāšanu bez uzraudzības, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību.

Par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro.

Administratīvās lietas materiāli nosūtīti Ventspils novada pašvaldības Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai par soda apmēru. Tāpat par notikušo ir informēta Bāriņtiesa un Sociālais dienests. 

VP atgādina, pirmkārt, vecākiem vai personai, kuras aprūpē vai uzraudzībā bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušā vai vismaz 13 gadus vecas personas klātbūtnes.

Otrkārt, neatstāt bērnus un dzīvniekus bezgaisa telpā, karstā vasaras dienā ieslēgtus automašīnā.  Saulē stāvošā mašīnā rodas siltumnīcas efekts – tā var uzkarst līdz pat +50 grādu temperatūrai, tāpēc bērna pārkaršanas sekas var būt letālas.

VP arī  aicina iedzīvotājus, ziņot par šādām situācijām zvanot pa tālruņa numuru 110. 

Lasiet arī: Trīs padomi, kā noteikt bērna kabatas naudas apmēru un mācīt naudas vērtību

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas