Solovjova krievu propagandas raidījumā slavē Lembergu un viņa pozīciju pret NATO

Vērtējot 14.Saeimas vēlēšanu rezultātus Latvijā, krievu propagandisti nekavējoties pavērsa situāciju sev vēlamajā virzienā, saviem skatītājiem stāstot, ka latviešu vēlētāji balsojuši par Zaļo un zemnieku savienību tāpēc, ka NATO spēkus uzskata par okupantiem savas valsts teritorijā.

«14.Saeimas vēlēšanās otro vietu ieguvusi Zaļo un zemnieku savienība. Tā ir Aivara Lemberga partija. Lembergs ir cilvēks, kurš nenosodīja Krievijas specoperāciju Ukrainā un iestājās par Latvijas izstāšanos no NATO, kurš savā retorikā izmantojis apzīmējumu «okupanti» attiecībā uz NATO,» krievu propogandista Vladimira Solovjova raidījumā Solovjev live stāsta Sputnik Lietuva galvenais redaktors Marats Kasems.

Solovjova krievu propagandas raidījumā Kasems apraksta Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita tikšanās ar 14.Saeimā ievēlētajām partijām – viņaprāt, tās notikušas «ļoti interesanti».

«Kā pirmā, ar ko tikās Levits, bija Jaunā vienotība, kas ieguvusi visvairāk balsu, taču pēc tam viņš ticies nevis ar otrās vietas ieguvēju Zaļo un zemnieku savienību, bet citiem politiskajiem spēkiem – Nacionālo apvienību un Apvienoto sarakstu.»

«Viņš ticies nevis ar tām partijām, kas ieguvušas attiecīgi pirmo, otro, trešo vietu, bet tām partijām, ar ko viņam interesanti komunicēt, kas ir viņa domubiedri un turpinās atbalstīt rusofobisko pozīciju,» turpina Kasems.

Runājot par Jauno vienotību, Kasems kā spilgtāko šīs valdības pārstāvi bez premjera Krišjāņa Kariņa nosauc ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, salīdzinot viņu ar Jozefu Gebelsu un skatītājiem stāstot, ka viņš ir iestājies pret Ukrainas okupētajās teritorijās notikušajiem «referendumiem».

Krievu propagandas raidījums uzsvaru paVērsis sev vēlamā virzienā – tā it kā Latvieši vĒRSTOS pret NATO.

«Par ZZS nobalsoja 115 000 cilvēku – tātad tik daudz cilvēku Latvijā piekrīt Lemberga retorikai un uzskata, ka NATO spēki Latvijā ir okupanti. Turklāt ZZS ir tā saucamā latviešu partija, par ko balso pārsvarā latvieši. Krievvalodīgie nebalso par ZZS, jo partijas sarakstā ir tikai latvieši un partija necilā krievu jautājumus. 115 000 etnisko latviešu, nu varbūt ne visi, bet 110 000 noteikti, iestājās pret Latvijas dalību NATO. Tas ir ļoti daudz,» krievu propagandas raidījumā pauž Kasems.

Tāpat viņš stāsta, ka vēlēšanās krities atbalsts Nacionālajai apvienībai, kas savus vēlētājus iegūst, biedējot ar krievu atnākšanu.

Kā BNN iepriekš ziņoja, Latvijas prezidents Egils Levits Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā atzinis, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) piedāvātā premjera amata kandidāta Aivara Lemberga virzīšana uz Ministru prezidenta amatu būtu milzīgs risks Latvijai un tās drošībai.

«[Partija] Nav distancējusies no personas, kas reprezentē oligarhiju, korupciju un pret kuru ir mūsu stratēģiskā sabiedrotā sankcijas. Ar tādu cilvēku, un tādu partiju, kas atbalsta tādu cilvēku – tas ir Latvijas drošības risks. Ja kāda partija to nesaprot, tad, protams, tā ir ārpus demokrātiskā spektra,» sacīja valsts prezidents.

Lasiet arī: Levits: Lemberga virzīšana uz premjera amatu būtu milzīgs risks Latvijas drošībai

Tāpat iepriekš ziņots, ka Valsts prezidents pilnvarojis Jaunās vienotības pārstāvi, Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) sākt konsultācijas ar pārējām partijām par iespējamas koalīcijas izveidošanu. 

Kā atzinis pats Kariņš, Jaunā vienotība veiks sarunas tikai ar tām partijām, kuru ģeopolitiskais kurss ir virzīts uz turpmāku Latvijas atrašanos ES un NATO valstu saimē. Šobrīd sarunas par potenciālās koalīcijas veidošau notiek ar Apvienoto sarakstu, Nacionālo apvienību un Progresīvajiem.

Tāpat vairāku 14.Saeimā ievēlētu partiju pārstāvji līdz šim pauduši, ka neredz sadarbības iespējas ar ZZS, kamēr tā nav distancējusies no sankcionētā un tiesātā partijas virzītā premjera amata kandidāta Aivara Lemberga.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas