Somija kļūs par 31. NATO valsti

 Noslēdzoties iestāšanas procedūrai, Somija otrdien, 4.aprīlī oficiāli kļūs par NATO 31. dalībvalsti.

NATO dalībvalstu ārlietu ministriem otrdien pulcējoties Briselē, Turcija, pēdējā alianses valsts, kas vēl nebija ratificējusi Somijas dalību blokā, nodos savus oficiālos dokumentus ASV valsts sekretāram Entonijam Blinkenam.

Karoga pacelšanas ceremonija, NATO galvenajā mītnē pievienojot Somijas karogu citu dalībvalstu karogiem, notiks pēcpusdienā. Pasākumā runu teiks Somijas prezidents Sauli Nīniste.

Somija un Zviedrija, satrauktas par Krievijas atkārtoto iebrukumu Ukrainā, pērn atteicās no desmitgadēm ievērotās neitralitātes politikas un iesniedza NATO pieteikumu par uzņemšanu aliansē.

Zviedrijas pieteikumu vēl nav apstiprinājušas tikai divas NATO valstis – Ungārija un Turcija. Tās arī bija pēdējās divas valstis, kas apstiprināja Somijas pieteikumu. Abu valstu parlamenti Somijas pieteikumu par dalību NATO ratificēja pagājušajā nedēļā.

Neskatoties uz Ungārijas un Turcijas radītajiem šķēršļiem, ratifikācijas procesa pabeigšana nepilna gada laikā ir ātrākais pievienošanās process NATO vēsturē. Tagad tikai atlicis nokārtot visas formalitātes NATO mītnē Briselē.

Krievijas diktators Vladimirs «Putins sāka karu pret Ukrainu ar skaidru mērķi ierobežot NATO. Viņš panācis tieši pretējo,»

  Somijas uzņemšanas priekšvakarā norādījis alianses ģenerāldirektors Jens Stoltenbergs.

Lasiet arī: Ukraina: Krievi ir tālu no Bahmutas ieņemšanas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas