Somijas premjerministre: Mums vajadzēja uzklausīt mūsu Baltijas un Polijas draugus daudz agrāk

Somijas premjerministre Sanna Marina (Sanna Marin) Austrālijā atklāja, ka neuzskata Eiropu par pietiekami stipru, lai tā bez ASV palīdzības spētu pretoties Krievijai, kā arī kritizēja Rietumvalstu atkarību no autoritārām lielvarām, piemēram, Ķīnas, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Somijas premjerministre norādīja uz to, ka Krievijas uzbrukums Ukrainai pilnā mērogā ir atklājis Eiropas vājumu un stratēģiskās kļūdas attiecībās ar Krieviju.

«Man ir jābūt brutāli godīgai. Eiropa nav pietiekami spēcīga. Bez ASV mēs nonāktu nepatikšanās,» sacīja Marina uzrunā Lowy institūtā Austrālijas apmeklējuma laikā.

Premjerministre ir pārliecināta, ka Ukrainai ir jādod viss nepieciešamais, lai tā uzvarētu karā pret Krieviju, vienlaikus uzsverot, ka Ukraina no ASV ir saņēmusi vislielāko militāro, ekonomisko un humāno palīdzību, vēsta ERR, atsaucoties uz Somijas sabiedriskā raidorganizāciju Yle.

Marina atzina, ka «mums vajadzēja uzklausīt mūsu Baltijas un Polijas draugus daudz agrāk».

Somijas premjerministre norādīja, ka tādām valstīm kā Austrālija un Somija būtu jāsamazina atkarība no autoritāriem režīmiem, īpaši enerģijas ražošanas un tehnoloģiju jomā.

«Mums jāpārstāj būt naiviem attiecībā uz Ķīnu,» sacīja Marina. Viņa atzīmēja, ka Ukrainas teritorijas daļējā okupācija ir parādījusi, cik svarīga ir ciešāka sadarbība starp demokrātiskām valstīm.

Lasiet arī: Rinkēvičs: Krievijas eskalācijas norāda uz to, ka tai nav izdevies sasniegt stratēģiskos mērķus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas