Šonedēļ daudzviet veidosies jauna sniega kārta, kļūs aukstāks

Pēc pavasarīgi siltas nedēļas šonedēļ Latvijā ieplūst aukstāka gaisa masa, līdz ar to temperatūra kā naktīs, tā arī dienās pazemināsies, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. 

Ciklonu ietekmē bieži gaidāmi nokrišņi, galvenokārt tas būs slapjš sniegs un sniegs. Spēcīgi un ilgstoši snigs gan otrdien, gan trešdien – lielā daļā valsts izveidosies jauna sniega kārta. Jārēķinās, ka braukšanas apstākļi atkal kļūs sarežģītāki – ceļi būs slideni, un nokrišņu laikā pasliktināsies redzamība.

Nedēļa iesākas ar mākoņainu laiku, taču brīžiem debesis skaidrosies. Pirmdien nokrišņi dienā gaidāmi tikai vietām, nebūs siltāks par +1…+6 grādiem (pēc Celsija).

Arī otrdien debesis lielākoties aizklās mākoņi, vienīgi nakts sākumā brīžiem tās skaidrosies. Uz rīta pusi Latvijas teritoriju no dienvidaustrumiem sasniegs ciklons, kas nesīs stiprus un ilgstošus nokrišņus, austrumu un centrālajos rajonos – galvenokārt sniegu. Daudzviet no jauna izveidosies sniega sega, tās biezums valsts centrālajos un austrumu rajonos sasniegs 5–9 cm,

lokāli austrumos sniega kārta var būt vēl biezāka, pārsniedzot pat 10–14 cm.

Pūtīs mērens rietumu puses vējš, pēcpusdienā valsts rietumos ziemeļrietumu, rietumu vējš būs brāzmains, līdz ar to vietām putinās. Naktī gaiss atdzisīs līdz +1…-3 grādiem, savukārt dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz 0…+5 grādu atzīmei. Autovadītājiem jāņem vērā, ka ceļi atsevišķos posmos var būt slideni, nokrišņu laikā redzamība pasliktināsies.

Ciklona ietekmei saglabājoties, arī trešdien debesis klās bieza mākoņu sega. Turpināsies snigšana, vietām sniega segas biezums palielināsies vēl par 1–4 cm, bet valsts galējos austrumos gaidāms lietus. Dienas otrajā pusē nokrišņu intensitāte pakāpeniski mazināsies.

Ja valsts austrumos ziemeļrietumu, rietumu vējš būs lēns līdz mērens, tad valsts rietumu un centrālajos rajonos brāzmās tas sasniegs 15–19 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī un maksimālā dienā būs -2…+1 grādu robežās, vienīgi ziemeļaustrumos temperatūra būs +3…+5 grādi.

Darba nedēļas otrajā pusē nokrišņu būs mazāk un debesis brīžiem skaidrosies, tomēr joprojām laiks būs vēss. Naktīs gaisa temperatūra lielākoties būs -1…-7 grādu robežās, bet dienās termometra stabiņš nepārsniegs +6 grādu atzīmi. Šī brīža prognozes liecina, ka arī nedēļas izskaņā lielas izmaiņas laika apstākļos nesagaidīsim.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas