Šonedēļ gaidāms pavasarīgi silts un mierīgs laiks, brīžiem uzlīs

Arī šonedēļ saglabāsies anticiklona ietekme, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Nedēļas pirmajā pusē vēl gaidāms mākoņains laiks ar īslaicīgu lietu.

Tomēr, sākot no nedēļas vidus, mākoņu daudzums mazināsies un daudzviet uzspīdēs saule. Dominēs lēns vējš, un gaisa temperatūra diennakts gaišajās stundās paaugstināsies līdz +10…+15 grādiem (pēc Celsija), savukārt naktīs nenoslīdēs zemāk par 0…+5 grādiem.

Pirmdien laiks būs mākoņains, dienā, galvenokārt centrālajos rajonos, gaidāms lietus. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +6…+11 grādu robežās, taču dienvidaustrumos gaiss iesils līdz +12…+13 grādiem.

Mākoņains laiks saglabāsies arī otrdien, tas vietām nesīs īslaicīgu lietu, tomēr dienā mākoņi pakāpeniski sāks izklīst, un galvenokārt valsts rietumos uzspīdēs saule. Naktī un no rīta atsevišķos rajonos redzamību pasliktinās migla. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš. Naktī gaiss atdzisīs līdz +3…+6 grādiem, savukārt dienā tas iesils līdz +9…+14 grādiem. Tikai līča Kurzemes piekrastē būs vēsāks, tur +7…+9 grādi.

Nedēļas vidū pastiprināsies anticiklons,

kas noteiks laika apstākļus, līdz ar to lielākajā daļā valsts teritorijas debesis skaidrosies. Būtiski nokrišņi nav gaidāmi, vien trešdien dienvidaustrumu rajonos īslaicīgi līs. Ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš pūtīs lēni līdz mēreni, trešdien brāzmās sasniedzot 15-16 m/s. Diennakts tumšajās stundās gaisa temperatūra būs 0…+5 grādu robežās, taču dienās, uzspīdot saulei, kļūs siltāks – maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +10…+15 gradu robežās, bet vietām piekrastes rajonos būs par dažiem grādiem vēsāks.

Nedēļas nogalē saglabāsies līdzīgi laikapstākļi, dienas paies bez būtiskiem nokrišņiem un dominēs lēns vējš. Tomēr šī brīža prognozes liecina, ka no rietumiem pietuvosies ciklons un iespējams arī lietus. Naktīs gaisa temperatūra nebūs zemāka par +2…+6 grādiem, savukārt diennakts gaišajās stundās termometra stabiņš pakāpsies līdz +10…+16 grādu atzīmei. Tikai vietām piekrastes rajonos joprojām saglabāsies nedaudz vēsāks laiks.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas