Šonedēļ gaidāms vēsāks laiks, palaikam līs

Aizvadītajā nedēļā laiks bija silts, vietām termometra stabiņš sasniedza +27 grādu (pēc Celsija) atzīmi, mums atgādina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Īpaši karsta bija tieši nedēļas izskaņa – svētdien vietām termometra stabiņš pakāpās līdz pat +31…+32 grādu atzīmei!

Centrs mierina/brīdina, ka šajā nedēļā gan vairs tādu karstumu nesagaidīsim, jo no svētdienas uz pirmdienu Latviju šķērsoja aukstā atmosfēras fronte – valsts teritorijā ieplūda aukstāka gaisa masa. Kļūs vēsāk, un dienās maksimālā gaisa temperatūra lielākoties gaidāma +17…+22 grādu robežās. Palaikam līs, savukārt

nedēļas pirmajā pusē vietām gaidāms arī pērkona negaiss un stiprs vējš.

Pirmdienas dienā debesis palaikam aizklās mākoņi, bet īslaicīgs lietus pēcpusdienā gaidāms galvenokārt rietumu un centrālajos rajonos, iespējams pērkona negaiss. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, kas negaisa laikā būs brāzmains. Dienā gaisa temperatūra vēl paaugstināsies līdz +22…+26 grādiem, dienvidaustrumu rajonos līdz +27…+29 grādiem.

Otrdien saule mīsies ar mākoņiem, vietām īslaicīgi līs. No rīta, iespējams, arī būs dzirdami pērkona dārdieni. Naktī valsts lielākajā daļā vējš būs lēns, piekrastē dominēs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, savukārt dienā jau visā teritorijā vējš pastiprināsies un mēreni līdz mēreni stipri pūtīs no rietumiem, ziemeļrietumiem, Kurzemē un piekrastē tas būs arī brāzmains. Ieplūstot vēsākam gaisam, minimālā gaisa temperatūra naktī gaidāma +14…+18 grādu robežās, bet dienā gaiss iesils vien līdz +18…+23 grādiem.

Turpmākajās dienās saule mīsies ar mākoņiem un vietām palaikam līs. Naktis atkal kļūs par dažiem grādiem vēsākas – minimālā gaisa temperatūra galvenokārt gaidāma +11…+16 grādu robežās, bet diennakts gaišajās stundās termometra stabiņš nepārsniegs +23 grādu atzīmi. Dominēs lēns līdz mērens rietumu puses vējš, kas vēl trešdien nakts pirmajā pusē jūras piekrastē brāzmās pastiprināsies līdz 15 m/s.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas