Šonedēļ gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, biežāk uzspīdēs saule

Februāra pirmā nedēļa bija nokrišņiem bagāta un vējaina, bet šonedēļ tā intensitāte pakāpeniski mazināsies, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Debesis biežāk skaidrosies, un termometra stabiņš svārstīsies ap 0 grādu (pēc Celsija) atzīmi.

Pirmdiena – lielākoties mākoņaina, vien vietām dienā debesis skaidrosies, un uzspīdēs saule. No ziemeļiem valsti šķērso nokrišņu zona, kas teritorijas lielākajā daļā nes sniegu, bet dienā nokrišņi mitēsies – vēl tikai austrumos vietām uzsnigs. Dienā vējš iegriezīsies no ziemeļu puses, maksimālā gaisa temperatūra turoties -1…+3 grādu robežās.

Otrdien debesis brīžiem skaidrosies, tikai naktī vietām austrumos gaidāms sniegs. Pūšot lēnam vējam, naktī un no rīta rietumu rajonos veidosies arī migla. Minimālā gaisa temperatūra naktī rietumos gaidāma 0…-4 grādu robežās, savukārt austrumos gaiss atdzisīs līdz -4…-9 grādiem. Arī dienā valsts lielākajā daļā saglabāsies sals, un maksimālā gaisa temperatūra būs 0…-3 grādu robežās, savukārt Kurzemē gaiss iesils līdz 0…+3 grādiem.

Nedēļas vidū nokrišņi mitēsies.

Līdz ar to trešdien un ceturtdien gaidāms mākoņains, tomēr sauss laiks. Dominēs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs -4…-8 grādi, Kurzemē un piekrastes rajonos +1…-4 grādi. Diennakts gaišajās stundās gaiss iesils līdz -2…+3 grādiem, vēsākam laikam saglabājoties valsts austrumos.

Pagaidām prognozes nākamās nedēļas izskaņai ir visai mainīgas, bet jaunākie aprēķini sliecas par labu ciklonu darbībai virs Somijas, kas Latvijai nesīs brāzmainu vēju un plašu nokrišņu zonu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas