Šonedēļ karstums atkāpsies un brīžiem uzlīs

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs mums atgādina, ka aizvadītajā nedēļā laikapstākļi bija mainīgi – no draudīgiem negaisiem, kas nesa ļoti stipras lietusgāzes un lielgraudu krusu, līdz saulainam un karstam laikam ar daudziem jauniem maksimālās gaisa temperatūras rekordiem.

Arī šī nedēļa būs nokrišņiem bagāta. Kaut arī jau nedēļas sākumā atsevišķos rajonos lietus būs intensīvs, mums ir jārēķinās, ka arī nedēļas turpinājumā daudzviet palaikam uzlīs. Nedēļas gaitā pakāpeniski ieplūstot vēsākai gaisa masai, termometra stabiņš dienās pārsvarā pieturēsies +18…+23 grādu (pēc Celsija) robežās.

Nokrišņus varēsim gaidīt arī otrdien, kad īslaicīgs lietus būs novērojams galvenokārt valsts austrumos, lokāli atnesot arī stipras pērkona lietusgāzes, un trešdien, kad brīžiem uzlīs, taču vairs ne tik intensīvi. Šajās dienās, rietumu puses vējam pūšot lēni līdz mēreni,

tveicīgais laiks pakāpeniski sāks atkāpties,

gaisam dienā iesilstot vairs tikai līdz +18…+23 grādiem. Arī naktis kļūs dzestrākas, termometra stabiņam daudzviet noslīdot līdz +13…+16 grādu atzīmei, nedaudz siltāks laiks saglabāsies piekrastē.

Lai gan nedēļas otrajā pusē brīžiem uzspīdēs saule, palaikam tāpat gaidāms lietus. Tas, pēc šī brīža prognozēm, būs ar mazāku intensitāti kā aizvadītajā nedēļā. Gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā dienās pirms tam – naktīs tā lielākajā daļā valsts teritorijas svārstīsies ap +11…+16 grādiem, bet dienās nebūs augstāka par +20…+23 grādiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas