Šonedēļ laiks būs apmācies, bieži snigs – arī slapjš sniegs

Pēc šī brīža prognozēm, Trešo adventi daudzviet Latvijā sagaidīsim jau ar 20 cm augstu sniega segu. Vietām valsts austrumu daļā šajā svētdienā iespējams pat 30 cm biezs sniegs, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Debesis aizklās bieza mākoņu sega. Atmosfēras spiediens samazināsies, un nedēļas vidū un beigās teritoriju šķērsos divi aktīvi cikloni no dienvidiem. Līdz ar to bieži gaidāmi nokrišņi – sniegs, dažbrīd arī slapjš sniegs.

Pirmdien Latvijā laika apstākļus nosaka zema spiediena ieplaka. Daudzviet valsts teritorijā iespējama apledojuma veidošanās, ceļus padarot slidenus.

Aicinām visiem ceļu satiksmes dalībniekiem būt ļoti uzmanīgiem!

Maksimālā gaisa temperatūra dienā +1…–4 grādi (pēc Celsija skalas), austrumu rajonos vēsāks, tur līdz –4…–6 grādiem.

Otrdienā laika apstākļus ietekmēs ciklona dienvidaustrumu mala, daudzviet gaidāms sniegs, vietām sniega segas biezums palielināsies par 5 cm. Atsevišķos valsts rajonos iespējama apledojuma veidošanās, uz ceļiem saglabāsies apgrūtināti braukšanas apstākļi. Pūtīs lēns dienvidaustrumu, dienvidu vējš 1–5 m/s. Gaiss nakts laikā atdzisīs līdz –1…–5 grādiem, austrumu rajonos pat –5…–9 grādiem, taču dienā tas iesils +1…–3 grādu robežās.

Trešdien teritoriju šķērsos ciklons no dienvidiem. Gandrīz visā valsts teritorijā gaidāms ilgstošs sniegs, kā arī slapjš sniegs, vietām sniega segas biezumam palielinoties par 5–9 cm. Vietām var apledot autoceļi. Pūtīs lēns vējš 1–5 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī +1…–3 grādi, savukārt maksimālā dienā –1…+3 grādi.

Ceturtdien debesis vietām skaidrosies. Piekrastes rajonos vēja ātrums brāzmās sasniegs 15–17 m/s. Daudzviet gaidāms sniegs un vietām slapjš sniegs. Gaisa temperatūra būs –2…+2 grādu robežās, naktī uz piektdienu gaidāms sals –2…–8 grādi.

Ņemot vērā, ka gaisa temperatūra būs zema un pūtīs stiprāks vējš, pēc sajūtām šķitīs vēl aukstāks. Tādēļ, dodoties ārā, ir noteikti ir jāsaģērbjas siltāk. Arī nedēļas izskaņā, pēc šī brīža prognozēm, Latviju šķērsos jauns ciklons ar plašu nokrišņu zonu, kas nesīs ilgstošus nokrišņus – sniegu, slapju sniegu.

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas