Šonedēļ siltums saglabāsies

Lai arī šonedēļ debesis palaikam aizklās mākoņi, nokrišņus tie nesīs reti un tikai dažviet. Lielākajā daļā valsts teritorijas sausums turpināsies, līdz ar to pakāpeniski palielinās ugunsbīstamība mežos, brīdina sinoptiķi. 

Aizvadītajā nedēļā, ka arī maija mēnesī kopumā, Latvijā nokrišņu bija maz.

Nedēļas sākumā laiks saglabāsies silts, diennakts gaišajās stundās termometra stabiņam pakāpjoties līdz +18…+23° atzīmei, taču piektdien Latvijas teritorijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa, līdz ar to arī gaisa temperatūra būs zemāka.

Pirmdien saule mīsies ar mākoņiem, naktī ziemeļu rajonos, dienā vietām nesot īslaicīgu lietu. Pūtīs lēns vējš, bet dienā piekrastes rajonos pastiprināsies mērens ziemeļu puses vējš. Naktī gaiss atdzisīs līdz +6…+11°, savukārt dienā tas iesils līdz +15…+20°. 

Arī otrdien un trešdien mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs. Otrdien naktī un no rīta vietām neliels īslaicīgs lietus, bet trešdiena aizritēs bez nokrišņiem.

Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš, kas trešdien iegriezīsies no rietumiem, dienvidrietumiem. Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +4…+10° robežās. Dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz +17…+22° atzīmei, vēsākam laikam saglabājoties piekrastes rajonos.

Pirmajās jūnija dienās vietām gaidām īslaicīgs lietus.   

Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš.

Sinnoptiķi prognozē, ka, ja ceturtdien vēl saglabāsies vasarīgi silts laiks ap +17…+23°, tad piektdien, ieplūstot aukstākam gaisam, būs vēsāks un diennakts gaišajās stundās gaisa temperatūra nepārsniegs  +11…+16° atzīmi.

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies līdz nedēļas beigām – mainīgs mākoņu daudzums vietām atnesīs nelielu īslaicīgu lietu. Pūtīs lēns līdz mērens vējš, un gaiss iesils vien līdz +14…+19°.

Sinoptiķi brīdina,  ka laikam saglabājoties lielākoties sausam, valsts lielākajā daļā joprojām ir augsta un ļoti augsta ugunsbīstamība, tāpēc aicinām būt īpaši atbildīgiem un piesardzīgiem dodoties pie dabas!

Lasiet arī:Saeima pirmdienu pasludina par svētku dienu par godu hokejistiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas