Šoruden medībās jau trešais mežacūkas uzbrukums cilvēkam

Pēdējo desmit gadu laikā konstatēti deviņi ievainotu mežacūku uzbrukumi medību dalībniekiem, un no tiem trīs notikuši šajā medību sezonā, ziņo Valsts meža dienests (VMD). Neviens no uzbrukumiem nav bijis letāls. 

Pirmais negadījums šoruden tika konstatēts oktobrī Krāslavas novadā, tajā cietis dzinējs.  Otrais piedzīvots Rēzeknes novadā novembra vidū, kad ievainota dzīvnieka uzbrukumā savainojumus guva mednieks.

Trešais negadījums Jēkabpils novadā notika pagājušās nedēļas pašā nogalē.

Tajā mednieks ar suņiem izsekoja ievainotu pieaugušu meža kuili, kura uzbrukumā guva samērā nopietnus savainojumus. Medību vadītājs par šo negadījumu neziņoja laicīgi, tādēļ VMD pašlaik apkopo informāciju, lai sastādītu aktu par medībās notikušu nelaimes gadījumu, kam visticamāk sekos administratīvais process.

VMD aicina medniekus nebūt pārgalvīgiem un, izsekojot ievainotu dzīvnieku, ievērot Medību noteikumu drošības prasības. Vienmēr ir jāatceras, ka savainots dzīvnieks kļūst agresīvs un var uzbrukt medniekam, kurš to izseko. Būtiski ievērot, ka bez medību vadītāja atļaujas ievainotam dzīvniekam sekot ir aizliegts. Suņa aprietam ievainotam dzīvniekam drīkst tuvoties tikai viens vai divi mednieki, kurus norīkojis medību vadītājs. Pēc šāviena pie krituša aļņa, staltbrieža, mežacūkas, stirnas vai vilka drīkst pieiet tikai ar pielādētu ieroci, tuvojoties dzīvniekam no mugurpuses.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas