Spānijā saņemtās vēstuļbumbas, iespējams, saistītas ar Krieviju

Spānijas drošības iestādes izmeklē vēstuļbumbas, kas pēdējo nedēļu laikā nosūtītas vairākiem politiskiem, militāriem un diplomātiskiem objektiem, ziņo Politico.

Sprāgstošās ierīces bija nosūtītas uz ASV vēstniecību Madridē, Spānijas premjerministra birojam un citām būtiskām iestādēm. 1.decembrī ASV vēstniecības drošības dienests atklāja sprādzienbīstamu ierīci starp saņemtajiem pasta sūtījumiem. Vēstniecības apkārtne tika norobežota, un vēstniecībā strādāja policija, kas deaktivizēja spridzekli. Cietušo nav.

Šis bija tikai viens no gadījumiem, kad pēdējo nedēļu laikā saņemta vēstuļbumba. Pārējie spridzekļi bija nosūtīti Ukrainas vēstniecībai, Spānijas premjerministra birojam, Spānijas Aizsardzības ministrijai, ieroču ražotnei un militārajai bāzei. Saņēmēju saraksts liek domāt, ka spridzekļi ir saistīti ar Krieviju. Spānija aktīvi atbalsta Ukrainu, un 19.novembrī tika ziņots par jaunas militārās palīdzības paketes piegādi Ukrainai.

Spānijas tiesa sākusi izmeklēšanu par iespējamu terorakta organizēšanu, un sabiedriskajās ēkās tiek ievēroti īpaši drošības pasākumi, lai gan valstī nav izsludināti terorisma draudi.

Par vēstuļbumbu tika ziņots arī trešdien, 30.novembrī. Ukrainas vēstniecības darbinieks guva savainojumus, atverot paciņu ar spridzekli. Darbinieks saņēma medicīnisko palīdzību, un šobrīd ir vienīgais cietušais. Paciņa bija adresēta Ukrainas vēstniekam Spānijā Serhijam Pohoreļcevam. Pēc incidenta Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba pieprasījis pastiprināt drošībās pasākumus arī vēstniecībās citās valstīs.

Pohoreļcevs izteicies, ka spridzekļi varētu būt saistīti ar Krieviju: «Mēs zinām, ka mūsu ienaidnieks ir teroristiska valsts, un mēs varam sagaidīt jebko.»

Krievijas vēstniecība Spānijā noliegusi šo informāciju, norādot, ka Krievijai nav nekāda sakara ar terorisma draudiem vai aktiem, jo īpaši pret citām vēstniecībām.

Vēstuļbumbu sūtījumi ir sākušies vēl pirms incidenta Ukrainas vēstniecībā – ir kļuvis zināms, ka Spānijas premjerministra Pedro Sančesa birojs saņēma sūtījumu ar spridzekli 24.novembrī. Tas tika deaktivizēts. Tāpat spridzekļus saņēmusi ieroču ražotne un citas būtiskas iestādes.

Lasiet arī: Igaunija, Nīderlande un Norvēģija kopīgi ziedos lauka hospitālim Ukrainai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas