Sprādzienā Stambulas tirgū seši mirušie

Vismaz seši cilvēki nogalināti un 81 ievainots sprādzienā, kas svētdienas, 13.novembra, pēcpusdienā nogranda dzīvā tirdzniecības ielā Stambulas centrā, ziņo BBC.

Sprādziens nogranda Taksima skvērā Stambulas centrā svētdienas pēcpusdienā ap 16.20 pēc vietējā laika. Turcijas iekšlietu ministrs ziņo, ka ir aizturēta sieviete, kura, iespējams, vainojama nelaimes gadījumā. Valsts viceprezidents Fuats Oktajs (Fuat Oktay) informējis, ka teroraktu pastrādājusi sieviete, kas detonēja bumbu, savukārt prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdogan) norādīja, ka vainīgie tiks sodīti. Uzstājoties preses konferencē, prezidents nosodīja neģēlīgo rīcību un paziņoja, ka gaisā ir jūtams terorisms.

Turcijas tieslietu ministrs Bekirs Bozdags (Bekir Bozdag) medijiem atklāja, ka aizdomās turamā sieviete vairāk nekā 40 minūtes sēdējusi uz soliņa, un pameta notikuma vietu vien dažas minūtes pirms sprādziena. Pirmdienas, 14.novembra, rītā Turcijas iekšlietu ministrs informēja, ka aizdomās turamā ir arestēta, un apsūdzēja Kurdistānas Strādnieku partiju (PKK) par terorakta sarīkošanu. PPK ir militārs grupējums, kas rosina Turcijā izveidot neatkarīgu kurdu valsti. Eiropas Savienība un ASV to ir pasludinājušas par teroristisku organizāciju.

Līdz šim neviena organizācija nav uzņēmusies atbildību par teroraktu.

Tiek ziņots, ka upuru vidū ir arī ministrijas darbinieks un viņa meita. BBC informē, ka notikuma vietas tuvumā strādā policija un notikuma vieta ir norobežota. Tāpat Stambulas centru uzrauga helikopteri.

Netālu esošās interneta kafejnīcas apmeklētāja situāciju pēc sprādziena raksturoja kā haosu: «Cilvēki skraidīja apkārt. Ievainotie devās gar interneta kafejnīcu slimnīcas virzienā. Tas bija neprāts.»

Pēc sprādziena Turcija saņem līdzjūtības apliecinājums no citām valstīm – ASV norāda, ka kopā ar citām NATO dalībvalstīm stāv plecu pie pleca pret terorismu. Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) publiskā mikroemuāru vietnes Twitter ierakstā rakstījis: «Mēs saprotam jūsu sāpes… Mēs esam kopā ar jums cīņā pret terorismu.» Arī citu valstu līderi izrādījuši solidaritāti Turcijai.

Iepriekš šajā Stambulas vietā terorakts notika 2016.gadā, un toreiz atbildību uzņēmās Islāma valsts pārstāvji.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas