Stabilitātei! sniegtajā informācijā par Grevcovu notikusi «pārrakstīšanās kļūda»

Partijā Stabilitātei! apgalvo, ka par 14.Saeimā ievēlēto deputāti Gloriju Grevcovu (S!) notikusi «pārrakstīšanās» sniegtajā informācijā Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK).

Partijā norāda, ka saistībā ar izskanējušo informāciju par Grevcovas neatbilstībām 14.Saeimas kandidāta pieteikumā CVK, esot pieļauta «pārrakstīšanās kļūda», par kandidātu aizpildot sadaļu Izglītība.

Stabilitātei! biroja pārstāvji šodien plāno sazināsies ar CVK, lai veiktu nepieciešamos labojumus. Partijā pauž, ka šāda precizēšana esot iespējama un ka precizējumu veikšana neesot šķērslis personas tiesībām kandidēt Saeimas vēlēšanās un turpmāk ieņemt amatu.

Stabilitātei! arī norāda, ka vērsusies VP ar iesniegumu par neslavas celšanu par «nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšana publiskajā – plašsaziņas līdzeklī».

Jau iepriekš ziņots, ka Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Grevcovas iespējamo melošanu CVK.

VP preses pārstāve Simona Grāvīte apliecināja, ka policija sāka informācijas izvērtēšanu, līdz ko ziņas par deputāta kandidātes iespējamo melošanu izskanēja publiski.

Policija ir pamats uzskatīt, ka, iespējams, noticis noziedzīgs nodarījums, tāpēc policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai.

Tagad izskanējušo informāciju varēs pārbaudīt ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm.

Grāvīte aģentūrai LETA norādīja, ka policija vērtēs visu informāciju, ko Grevcova sniegusi CVK.

Pati Grevcova sociālajā vietnē TikTok apgalvo, ka izplatītā ziņa medijos ir palaista speciāli, lai novērstu uzmanību no «īstajām problēmām» un tā, ka «Saeima ir nobalsojusi par LGBT propagandu skolās».

«Kamēr pie varas esošie politiķi ceļ man neslavu, LGBT propaganda ir oficiāli sākusies skolās,» saka Grevcova, papildinot, ka visiem ir jāsargā bērni no «tiem».

Video Grevcova neprecizē, vai viņa tiešām strādājusi par malkas krāvēju, vien saka: «Kamēr mūsu čūskas atkal turpina par mani runāt un par to, cik kaunpilni un slikti strādāt par vienkāršu malkas krāvēju pagātnē topošajam deputātam, viņi ar šo vienlaikus mēģina novērst uzmanību no pašu izveidotajiem notikumiem».

Ja policija tomēr saskatīs Grevcovas vainu un rosinās prokuratūrai celt apsūdzību un prokuratūra saskatīs tam pamatu, tad, Saeimai piekrītot izdot deputāti kriminālvajāšanai, parlamentāriete var pilnvērtīgi turpināt darbu Saeimā, gan piedaloties Saeimas un komisijas sēdēs, gan arī tajās balsojot un saņemot pilnu atlīdzību par deputāta pienākumu izpildi.

Jau ziņots, ka jaunievēlētā partijas Stabilitātei! deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to, vēstīja TV3 Ziņas.

Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA),

apstiprināja LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

CVK Grevcova sniegusi informāciju, ka 2013.gadā ieguvusi augstāko izglītību LSPA pedagoga specialitātē. Tomēr Āķe-Vīksne, atbildot uz jautājumu par šīs informācijas patiesumu, norādīja, ka LSPA arhīvā šāda informācija nav pieejama.

Persona ar šādu vārdu un uzvārdu neesot atrodama LSPA Studentu informatīvajā sistēmā, kas darbojas kopš 2004.gada.

Tāpat Grevcova nav fiksēta ne absolventu sarakstā, ne studējošo sarakstā, akcentēja akadēmijas pārstāve.

Grevcova ievēlēta 14.Saeimā kā viena no partijas Stabilitātei deputātēm, tomēr plašāku atpazīstamību viņa izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē TikTok.

Partija Stabilitātei 14.Saeimas vēlēšanās ieguva 11 mandātus.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas