Starptautiskās Atomenerģijas aģentūra sasniegusi Zaporižjas atomelektrostaciju

Neskatoties uz intensīvo apšaudi Krievijas okupētajā teritorijā, Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) misija ceturtdien, 2.septembrī, beidzot sasniedza Krievijas okupēto Zaporižjas atomelektrostaciju, informē Ukrainas plašsaziņas līdzeklis The Kyiv Independent.

Pēc elektrostacijas apskates ceturtdien, 1.septembrī, SAEA vadītājs Rafaels Grosi (Rafael Grossi) paziņoja, ka viņa inspektori projām nedosies, un spēkstacijā uz vietas paliks pieci IAEA pārstāvji, paziņoja Ukrainas valsts kodolenerģijas uzņēmums.

IAEA inspektori novērtēs Zaporižjas AES bojājumus, pārliecināsies vai darbojas tās drošības sistēmas un novērtēs spēkstacijas personāla darba apstākļus, kā arī sagatavos ziņojumu par saviem secinājumiem.

Ukraina apsūdzēja Krieviju, ka tā nav ļāvusi žurnālistiem apmeklēt atomelektrostaciju.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka IAEA misijas laikā Zaporižjas atomelektrostacijā bija klāt tikai Kremļa propagandas žurnālisti.

Krievija esot iebaidījusi Enerhodaras iedzīvotājus un piespiedusi tos melot SAEA pārstāvjiem. Zelenskis sacīja, ka Krievijas karaspēks cenšas pārvērst šo vizīti «par neauglīgu rūpnīcas apskati», taču viņš cer, ka misija «izdarīs objektīvus secinājumus».

Savukārt operatīvā pavēlniecība Dienvidi ziņoja, ka Krievijas karaspēks turpina ciest ievērojamus zaudējumus.

Ukrainas dienvidos tika nogalināti 102 Krievijas karavīri, iznīcināti seši tanki, astoņas bruņumašīnas un piecas munīcijas noliktavas.

Tikmēr Eiropas valstis turpina sniegt palīdzību Ukrainai. Zviedrijas valdība paziņoja, ka tā iepirks no Ukrainas vismaz 40 000 tonnu graudu valstīm, kurās pašlaik ir vislielākais bada risks, piemēram, Etiopijai, Jemenai un Afganistānai.

Prezidents Volodimirs Zelenskis 1.septembrī tikās ar Dānijas ārlietu ministru Jeppe Kofodu (Jeppe Kofod). Pēc tikšanās Zelenskis paziņoja, ka Dānija ir apņēmusies nodrošināt Ukrainas bruņotos spēkus ar ziemas uniformām.

Tajā pat laikā Somijas Aizsardzības ministrija paziņoja par palīdzības paketi Ukrainai 8,2 miljonu ASV dolāru vērtībā, bet neatklāja tās saturu, piegādes laiku vai vietu.

Savukārt kuģis Ambition pievienosies kuģim Victoria, kas kopš jūlija ir piestājis Edinburgā, un uz laiku izmitinās ukraiņu bēgļus, kā arī nodrošinās piekļuvi restorāniem, bērnu rotaļu vietām un medicīnas pakalpojumiem. Kuģis Ambition var izmitināt 1 750 cilvēkus 714 kajītēs.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas