Stipras snigšanas dēļ lielākajā daļā Latvijas apgrūtināta braukšana; ceļi slideni

Kā informē Latvijas Valsts ceļi (LVC), stiprās snigšanas dēļ 7.decembra pulksten 12.00 īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Tallinas, Vidzemes, Liepājas un Ventspils šoseju posmos.

Īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Vidzemes šosejas (A2) posmā no Vangažiem līdz Augšlīgatnei, Valmieras šosejas (A3) posmā no Vangažiem līdz Braslai, Ventspils šosejas (A10) posmā no Ķemeriem līdz Strazdei, reģionālā autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P98) posmā no Liepājas šosejas (A9) līdz Tukumam, kā arī Liepājas šosejas (A9) posmā no pagrieziena uz Tukumu līdz Bikstiem.

Kā norāda LVC, lai uzlabotu braukšanas apstākļus, valsts ceļu tīklā patlaban strādā 70 ziemas tehnikas vienības, vienlaikus atgādinot, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti, tādējādi jāieplāno papildu laiks ceļam, izvēloties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un ieturētot lielāku distanci.

Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu. 

Tāpat LVC akcentē, ka apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem valsts galvenajiem autoceļiem, izņemot Ventspils šosejas (A10) posmu no Usmas līdz Ventspilij, kā arī uz reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, izņemot autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmu no Ventspils novada robežas līdz Ventspilij.

Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka šodien, turpinoties snigšanai, laika posmā no 12.00 līdz 15.00 Latvijas rietumu un centrālajos rajonos gaidāms ļoti stipra snigšana, tās laikā sniega segas biezums pieaugs par 10–12 centimetriem.

Snigšanas laikā būs pasliktināta redzamība uz ceļa 500-1000 m, ceļi būs slideni.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām, norāda LVC.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas