Šveice plāno piespriest cietumsodu tiem, kuri pārmērīgi apsildīs mājokļus

Šveicē apsver iespēju piespriest cietumsodu un naudas sodus gadījumos, kad apkures temperatūra mājokļos un ēkās pārsniegs 19 grādus pēc Celsija, šādi gatavojoties iespējamībai, ka valsts būs spiesta ierobežot gāzes patēriņu ziemas sezonā, ziņo Euro Weekly News.

Šveices Federālā finanšu departamenta pārstāvis Markuss Šporndli (Markus Sporndli) ziņu portālam Blick sacīja, ka gadījumā, ja valsts būs spiesta noteikt gāzes patēriņa normas, tai nāksies ieviest radikālus noteikumus, lai iedzīvotāji varētu veidot nepieciešamos iekrājumus.

Viņš norādīja, ka gadījumā, ja tikšot ieviesti tarifikācijas noteikumi, ikvienam, kurš apsildot mājokli pārsniegs noteiktos 19 grādus, draudēs naudas sods 30 Šveices franku apmērā (30,70 eiro) par katru dienu, kā arī cietumsods tiem, kuri regulāri pārkāps noteikumus.

Arī uz uzņēmumiem attieksies tie paši apkures noteikumi un ēku apsildīšanas temperatūra nedrīkstēs pārkāpt valstī noteikto Normu.

Lai nodrošinātu pietiekamu gāzes daudzumu, būs jāizslēdz tādas nebūtiskas iekārtas kā saunas, peldbaseini un sildītāji.

Noteikumi ir publicēti valsts Federālajā likumā par valsts ekonomisko apgādi, un Šveices pašvaldībām ir dots laiks līdz 22.septembrim iesniegt savus apsvērumus.

Šveices policijas vecākais virsnieks Fredijs Faslers (Fredy Fassler) ieteicis valdībai ieviest tādus likumus, kuri ir īstenojam.

Policijas virsnieks norādīja, ka nebūs iespējams pārbaudīt katru mājokli.

Lai arī notiek diskusijas par to, vai pasākumi nav pārāk diktatoriski un neizpildāmi, tomēr jāņem vērā faktors, ka jātaupa būs visiem.

Tiesību aktos paredzētā brīvības atņemšana var šķist pārāk skarbs sods, bet tā var būt valdības vienīgā iespēja nodrošināt līdzekļu ietaupīšanu ārkārtas gadījumā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas