Svētdiena Latvijā kļuvusi par līdz šim karstāko dienu šajā gadā

Svētdien, 6.augusta,  plkst.16 gaisa temperatūra valstī bija no +21,2 grādiem Kolkā līdz +32,5 grādiem Staļģenē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Otrā augstākā gaisa temperatūra tobrīd bija +32,3 grādi Bauskā. Arī Rīgas lidostā termometra stabiņš sasniedza +32 grādu atzīmi.

Svētdiena Latvijā kļuvusi par karstāko dienu pēdējā gada laikā. Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas šovasar reģistrēta valsts novērojumu stacijās, bija +32,1 grāds 16.jūlijā Dobelē.

Gaiss ir ne tikai karsts, bet arī mitrs – rasas punkts vietām Kurzemē sasniedz +24 grādus. Rasas punkts ir temperatūra, pie kuras gaisa relatīvais mitrums sasniedz 100%.

Sutoņu mazina mērens dienvidaustrumu vējš, brāzmās tas pūš ar ātrumu līdz 8-14 metriem sekundē.

Līdz plkst.16 nebija pārspēts neviens karstuma rekords. Augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta 6.augustā, ir +33,9 grādi 2015.gadā Bauskā.

Jau ziņots, ka naktī no svētdienas uz pirmdienu gaisa temperatūra Latvijā nenoslīdēs zemāk par +19..+24 grādiem, prognozē sinoptiķi. Gaidāmā nakts varētu būt siltākā Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Pirmdien daudzviet līs, gaidāms arī spēcīgs pērkona negaiss. Vietām iespējamas ne tikai ļoti stipras lietusgāzes, bet arī liela krusa, vētra un virpuļviesuļi. Lielākais stihijas risks prognozēts pēcpusdienā un vakarā valsts centrālajā un austrumu daļā.

Lasiet arī: Lietainais laiks saglabāsies, brīvdienās būs siltāks

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas