Teju puse Latvijas iedzīvotāju šoziem meklēs iespējas iegūt papildu ienākumus

Gandrīz puse Latvijas sabiedrības šajā ziemā meklēs iespējas papildu ienākumu gūšanai, un visbiežāk iedzīvotāji šo mērķi cer sasniegt, meklējot otro darbavietu, secināts bankas Citadele veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā.

Augot pārtikas cenām un komunālo maksājumu tarifiem, papildus darba slodzi meklēs aptuveni 45% Latvijas iedzīvotāju. Visbiežāk, proti, 16% gadījumu cilvēki kā risinājumu ienākumu līmeņa celšanai izvēlēsies meklēt otru darbavietu – šī opcija vispopulārākā ir jaunu vīriešu vidū – vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka 12% naudu pelnīs dažādos gadījuma, tostarp ārštata darbos, savukārt 9% plāno uzņemties jaunus darba pienākumus vai lielāku slodzi esošajā darbavietā, bet vēl 8% norāda, ka strādās brīvdienās, tādējādi pretendējot uz lielāka atalgojuma saņemšanu.

Savukārt nedaudz vairāk kā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju gaidāmajā ziemā papildu ienākumus nemeklēs,

liecina aptaujā iegūtie rezultāti, un visbiežāk šis lēmums attiecināms uz iedzīvotājiem, kuri jau pārkāpuši 60 gadu slieksni.

Iedzīvotāju aptauju par papildu ienākumu meklēšanu šajā ziemā banka Citadele kopā ar pētījumu aģentūru Norstat veica šī 2022.gada novembra izskaņā, aptaujājot 1 010 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18–74 gadiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas