Terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems, mierina VDD

Valsts drošības dienests (VDD) izplatījis paziņojumu, kurā – saistībā ar daudzu Latvijas mācību iestāžu un pirmsskolas izglītības iestāžu saņemtajām draudu e-pasta vēstulēm – atkārtoti uzsver, ka terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems.

Iestādes rīcībā nav informācijas, kas liecinātu par nepieciešamību terorisma draudu līmeni paaugstināt. VDD apliecina, ka saistībā ar saņemtajām draudu vēstulēm satraukumam nav pamata. Tas aicina sabiedrību neļauties provokācijām un saglabāt mieru.

Pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā un

hibrīdkara apstākļos nevar izslēgt iespējamību,

ka šīs aktivitātes mērķtiecīgi realizē Latvijai nedraudzīgas valstis. To mērķis, dienesta vērtējumā, ir vairot baiļu sajūtu sabiedrībā, paaugstinot psiholoģisko spiedienu uz dažādām Latvijas sabiedrības grupām un mākslīgi radot spriedzi, lai destabilizētu situāciju valstī.

Minēto gadījumu izmeklē Valsts policija, kas ir uzsākusi kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 231.1 pantu par apzināti nepatiesu paziņojumu par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu. VDD atbilstoši kompetencei sniedz Valsts policijai nepieciešamo atbalstu izmeklēšanā, teikts iestādes paziņojumā.

Lasiet arī: Draudu e-pastus saņēmuši arī bērnudārzi, VP aicina tos ignorēt

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas