Tiesai nodota krimināllieta par klasesbiedrenes noslepkavošanu Carnikavā

Pierīgas prokuratūras prokurors tiesai šī gada 21.decembrī nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzēts 18 gadus vecs jaunietis par savas klasesbiedrenes slepkavību pastiprinošos apstākļos, proti, ar sevišķu cietsirdību un pēc tās izdarītu līķa apgānīšanu, informē prokuratūrā.

Apsūdzētais 2022.gada 26.jūnijā kopā ar cietušo – savu klasesbiedreni – atradās meža masīvā Carnikavas promenādes rajonā un brīdī, kad cietusī vēlējās doties mājās, apsūdzētais slepkavības nolūkā uzvilka rokās gumijas cimdus un sāka žņaugt meiteni.

Cietusī pretojās apsūdzētā noziedzīgajām darbībām un centās aizbēgt, taču apsūdzētais viņu panāca un turpināja žņaugt, ap kaklu aptinot viņas garos matus.

No gūtajiem miesas bojājumiem, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi smagiem miesas bojājumiem, kas bīstami dzīvībai, cietusī notikuma vietā mira. Savukārt pēc minēto darbību veikšanas apsūdzētais klasesbiedrenes līķi paslēpa meža masīvā.

Par izdarīto noziedzīgo nodarījumu Krimināllikumā paredzēts sods – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Kā norāda prokuratūra, lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas rajona tiesai.

Tāpat prokuratūra atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas