Tirdzniecības centru Maskavā pārņem liesmas

Pamatīgs ugunsgrēks piektdienas, 9.decembra, rītā izcēlies lielizmēra tirdzniecības centrā Piemaskavā, un bojā gājusi vismaz viena persona, raksta raidorganizācija BBC.

Internetā publicētajos video starp mežonīgajām liesmām manāmi arī sprādzieni. Kā iespējamais ugunsgrēka cēlonis tiek izmeklēta arī ļaunprātīga dedzināšana, tomēr par ticamāku versiju uzskata īssavienojumu ēkas elektroinstalācijā.

Tirdzniecības centrā Mega Khimki pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā darbojās daudzi rietumvalstu lielo zīmolu veikali, kas pēc februāra beidza darbību Krievijā.

Uguns agrā piektdienas, 9.decembra, rītā izcēlās uz lielveikala OBI jumta, un kādā brīdī liesmas plosījās pat 18 000 kvadrātmetru lielā platībā.

Ap 8.30 pēc Maskavas laika (7.30 pēc Latvijas laika) ugunsdzēsēji ziņoja, ka degošā platība ir samazināta līdz 7000 kvadrātmetriem. Vēl divas stundas vēlāk Krievija Ārkārtas lietu ministrija ziņoja, ka atklātās liesmas ir apdzēstas.

Pēc ugunsdzēsēju teiktā, vismaz viens no sprādzieniem mājas un dārza preču lielveikalā OBI izraisījis konstrukciju sabrukšanu. Tiek uzskatīts, ka sprādzienus izraisīja degošās krāsu bundžas un aerosolu flakoni.

Zaudējumi tiek lēsti 320 – 480 miljonu dolāru apmērā. Veikals vairs nepieder Vācijas mājas preču veikalu ķēdei OBI, kas pārdeva visus savus Krievijā esošos veikalus (tostarp 27 lielveikalus) jau vasarā. 60% veikalu akciju par simboliskiem 10 dolāriem iegādājās Krievijā dzimušais vācu–ebreju izcelsmes uzņēmējs Jozefs Liokumovičs.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas