Tirgos vairāk kā 170 000 biļetes uz Dziesmu svētku maksas pasākumiem

Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Ertmane ziņo, ka biļešu tirdzniecība uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pasākumiem pakāpeniski sāksies no 15.maija. Savukārt, biļetes iepriekšējā rezervācijā, tostarp kasēs, varēs izpirkt no 22.maija.

Biļešu tirdzniecību nodrošinās SIA “Biļešu paradīze”. Kopējais biļešu skaits uz Dziesmu svētku pasākumiem ir 174 000 biļešu, no kuriem 74% tiks nodoti publiskajai tirdzniecībai, 25% būs iepriekšējā rezervācijā un 1% tiks atvēlēts ielūgumiem. 43 000 biļešu tiks pārdotas iepriekšējā rezervācijā, no kurām

lielākā daļa – 79% – ir rezervēta Dziesmu svētku dalībniekiem,

12% – ģimenēm ar Goda ģimenes karti, 3% – pašvaldībām, 6% – pārējām grupām.

Mežaparka estrādes ietilpība ir 30 557 skatītāju sēdvietas. No noslēguma koncerta Kopā Augšup sēdvietu skaita 91% nonāks publiskajā tirdzniecībā, 7% atvēlēti iepriekšējai rezervācijai, 2% – ielūgumiem. Savukārt uz trim deju lieluzveduma koncertiem Mūžīgais dzinējs ir 31 362 sēdvietas, no kurām 77% nonāks publiskajā tirdzniecībā, 22% atvēlēti iepriekšējai rezervācijai – tajā skaitā pašiem dalībniekiem, 1% tiks atvēlēts ielūgumiem. Deju lieluzveduma ģenerālmēģinājums pilnībā tiek atvēlēts koncerta dalībniekiem iepriekšējā rezervācijā.

Biļešu cenas uz Svētku pasākumiem būs amplitūdā no 5 līdz 100 eiro.

Garīgās mūzikas koncerta biļešu cenas būs no 15 līdz 35 eiro, tautas lietišķās mākslas izstādes – 5 eiro. Gājiena laikā sēdvietas skatītāju tribīnēs maksās 25 eiro (līdzīga pieredze bija arī 2018. un 2013.gadā), savukārt ieeja Dziesmu svētku atklāšanas koncertā – 40 eiro (uzrādot dalībnieka karti, ieeja bez maksas).

Deju lielkoncerta Balts biļetes maksās no 20 līdz 70 eiro, diriģentu kora koncerta Diriģents – no 15 līdz 30 eiro, kokļu mūzikas nakts koncertu Gaismas dārzs un Nakts dziesma – no 12 līdz 20 eiro. Mazākumtautību kolektīvu koncerta Saules dziesmu audeklā biļetes maksās no 12 līdz 25 eiro, vokāli simfoniskās mūzikas koncerta Šūpulis – no 20 līdz 90 eiro.

Vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncerta Skaņu portreti un vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerta Dievs. Daba. Cilvēks biļetes maksās no 15 līdz 25 eiro, latviešu tautastērpu skates Mēnesnīcā – no 15 līdz 25 eiro.

Pūtēju orķestru koncerta “Laiks iet pāri” un zaļumballes biļetes maksās 10 eiro, koru lielkoncerta Tīrums. Dziesmas ceļš ģenerālmēģinājuma – no 15 līdz 40 eiro, savukārt koru lielkoncerta Tīrums. Dziesmas ceļš – no 15 līdz 70 eiro.

Kokļu mūzikas lielkoncerta Laika upe – no 15 līdz 25 eiro, pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncerta Partitūra svētkiem – no 10 līdz 20 eiro, tautas mūzikas koncerta Trejdeviņi spēlmanīši – no 15 līdz 30 eiro, deju lieluzveduma Mūžīgais dzinējs – no 20 līdz 100 eiro, bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncerta Es vēlos sev ko pastāstīt – no 7 līdz 12 eiro.

Noslēguma koncerta Kopā Augšup ģenerālmēģinājuma biļetes maksās no 15 līdz 45 eiro paša noslēguma koncerta Kopā Augšup – no 20 līdz 100 eiro, savukārt sadziedāšanās nakts biļetes maksās 10 eiro.

Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem, personām ar I, II vai III invaliditātes grupu, uzrādot atbilstošu apliecību un politiski represētajām personām, uzrādot atbilstošu apliecību, tiks piemērota 10% atlaide. 

No 15.maija biļetes internetā būs iespējams iegādāties uz 15 notikumiem:

garīgās mūzikas koncertu, koncertu Diriģents, vietām tribīnē Svētku gājiena laikā, svētku atklāšanas koncertu, vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncertu Skaņu portreti, vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu Dievs. Daba. Cilvēks, bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncertu Es vēlos sev ko pastāstīt, pūtēju orķestru lielkoncertu Laiks iet pāri un pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncertu Partitūra svētkiem, kokļu mūzikas lielkoncertu Laika upe un nakts koncertiem – Gaismas dārzs un Nakts dziesma, mazākumtautību kolektīvu koncertu Saules dziesmas audeklā, vokāli simfoniskās mūzikas koncertu Šūpulis, tautas tērpu skati Mēnesnīcā un tautas mūzikas koncertu Trejdeviņi spēlmanīši.

No 17.maija pircējiem interneta tirdzniecībā būs pieejamas biļetes uz deju koncertiem – Arēnas Rīga lielkoncertu Balts un lieluzvedumu Mūžīgais dzinējs Daugavas stadionā.

No 19.maija tirdzniecībā internetā būs pieejamas biļetes uz koru lielkoncertu Tīrums un tā ģenerālmēģinājumu, noslēguma koncertu Kopā Augšup un tā ģenerālmēģinājumu, kā arī sadziedāšanas nakti (noslēguma koncerta biļešu īpašniekiem nav nepieciešams iegādāties atsevišķas biļetes).

No 22.maija biļetes, kas netiks izpirktas internetā, būs iespēja iegādāties arī kasēs, kā arī būs iespēja izpirkt biļetes iepriekšējā rezervācijā. No 12.jūnija varēs izpirkt iepriekšējā rezervācijā pieteiktās biļetes, kas netiks izpirktas.

Vienā pirkuma reizē uz vienu pasākumu varēs iegādāties ne vairāk kā četras biļetes. Kopīgais vienā pirkumā nopērkamo biļešu skaits ir divdesmit. Visas iepriekšējā rezervācijā pieteiktās biļetes, kas netiks izpirktas, 12.jūnijā nonāks publiskajā tirdzniecībā. Daudzbērnu ģimenēm ar Latvijas Goda ģimenes apliecībām sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu tika nodrošināta iespēja pieteikties uz biļetēm iepriekšējā rezervācijā – uz biļešu skaitu, kas ir lielāks par četrām.

Lasiet arī: Ar Dziesmu svētku biļetēm plāno ieņemt 7,5 miljonus eiro

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas