Tramps Džordžijā apcietināts un atbrīvots pret drošības naudu

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien ieradās cietumā Džordžijas štatā, kur oficiāli tika apcietināts pēc apsūdzību izvirzīšanas, bet pēc apmēram 20 minūtēm tika atbrīvots pret drošības naudu 200 000 ASV dolāru apmērā.

Tramps, kurš līdz ar 18 citiem cilvēkiem tiek apsūdzēts par mēģinājumu ietekmēt 2020.gada prezidenta vēlēšanu iznākumu Džordžijā, pavadīja nepilnu pusstundu Fultonas apgabala cietumā Atlantā, bet pēc tam ar autokortežu devās uz lidostu.

77 gadus vecais Tramps izgāja tradicionālo apcietināšanas procedūru.

Viņš cietumā tika pārmeklēts un nofotografēts, kā arī viņam tika noņemti pirkstu nospiedumi. Tika reģistrēts viņa garums (1,9 metri), svars (97 kilogrami), acu krāsa un matu krāsa.

Trampam tika izvirzītas apsūdzības 13 punktos. 

Apcietināšanas procedūra bija ātra, jo Tramps un viņa advokāti iepriekš bija vienojušies ar izmeklētājiem par nosacījumiem atbrīvošanai pret drošības naudu.

Vienošanās paredz, ka apsūdzētais nedrīkst iebiedēt citus šajā lietā apsūdzētos un lieciniekus, vai citādi traucēt tiesvedību. Trampam tieši aizliegts izmantot sociālos tīklus, lai uzbruktu apsūdzētajiem un lieciniekiem. 

Runājot ar reportieriem pēc īslaicīgā apcietinājuma, Tramps sacīja, ka šī ir “ļoti skumja diena Amerikai”, un apsūdzēja savus politiskos pretiniekus demokrātus par “iejaukšanos vēlēšanās”.

“Šeit notikušais ir taisnības parodija. Es neesmu izdarījis neko nepareizu,” sacīja Tramps.

Džordžijas štata Fultonas apgabalā ierosinātā krimināllieta ir pirmā, kurā Trampa atbrīvošanas nosacījumi ietver drošības naudu un aizliegumu izmantot sociālos tīklus apsūdzēto un liecinieku iebiedēšanai.

Apsūdzības Trampam Džordžijā izvirzītas pēc divus gadus ilgušas izmeklēšanas par 2021.gada janvārī notikušo telefonsarunu ar štata augstāko vēlēšanu amatpersonu, kurā Tramps sacīja, ka vēlas, lai tiktu atrasts pietiekami daudz balsu štata vēlēšanu rezultāta maiņai.

Tramps atteicās atzīt, ka ASV prezidenta vēlēšanās zaudējis Džo Baidenam, un lielu daļa savu pūļu veltīja Džordžijai, kur vairākums tradicionāli balsojis par republikāņiem. 2021.gada 2.janvāra telefonsarunas gaitā Tramps skaidroja, ka štata sekretārs Breds Rafenspergers var mainīt apstiprinātos rezultātus, tomēr štata sekretārs šo pieņēmumu kategoriski noraidīja.

Lasiet arī: Tramps sola kapitulēt saistībā ar apsūdzībām Džordžijas štatā
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas