Tramps paziņo par atkārtotu kandidēšanu uz prezidenta amatu

Donalds Tramps (Donald Trump) paziņojis, ka 2024.gada vēlēšanās atkal kandidēs uz prezidenta amatu. Stundu garajā runā Tramps dēvēja sevi par apstākļu upuri un apgalvoja, ka viņa politiku gaida atdzimšana, ziņo Politico.

Pēc zaudējuma 2020.gada vēlēšanās Tramps pameta Balto namu impīčmenta ēnā, kas tika piesaukts saistībā ar viņa lomu 2020.gada 6.janvāra grautiņos Kapitolijā. Grandošu aplausu pavadībā Tramps paziņoja: «Es šovakar pasludinu, ka kandidēšu uz prezidenta vietu, lai Ameriku atkal padarītu varenu un slavenu!»

Tas ir savdabīgs, lai arī ilgi gaidīts Trampa gājiens, kas noteikti mainīs viņa pārstāvētās partijas virzienu, raisīs diskusijas par sarežģītiem jurdiskiem jautājumiem un ietekmēs pašreizējā ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) atlikušo laiku amatā. Tramps apsprieda savu priekšvēlēšanu kampaņu, kas viņam palīdzēs atkal kļūt par prezidentu:

«Nekas tāds iepriekš nav noticis, šī mūsu kustība… Un varbūt nekas tāds nekad vairs nenotiks. Amerikas atdzimšana sākas tagad.»

Sava privātā kluba sarīkojumu zālē Tramps ieradās bijušās pirmās lēdijas Melānijas Trampas (Melania Trump) un tuvāko līdzgaitnieku pavadīts, un nākotni prezidenta krēslā zīmēja rožainos toņos. Viņš veikli pārlēca pandēmijai un tās izraisītajai pasaules ekonomikas lejupslīdei un tā vietā runāja par to, kā viņš ir novērsis konfliktus ārvalstīs un paredzēja spožu, augošu ekonomiku. «Mūsu vadībā mēs bijām spoža un varena nācija. Tagad mēs esam nācija, kas slīd lejup,» Tramps klāstīja.

Viņš vainoja Baidenu pie augstajām degvielas cenām un «caurās» dienvidu robežas, pa kuru veļoties nelegālo imigrantu viļņi, kas līdzi nes narkotikas, un runāja par asinīm pielietajām ielām, kas atgādināja citas viņa runas par slaktiņu Amerikā.

Tramps teica: «Baidens un kreiso plānprātiņi ir izraisījuši Amerikas lejupslīdi, un viņi turpina nolīdzināt šo valsti līdz ar zemi.»

Lai gan bijušais prezidents savā runā ik palaikam novirzījās no tēmas un sāka uzbrukumus Baidenam, viņš galvenokārt salīdzināja savu atrašanos pie varas ar pēdējiem diviem gadiem. Tāpat Tramps neizvairījās no varasiestāžu kritizēšanas un «deep state» (sazvērestības teorija par alternatīvu varu) piesaukšanas, un nosauca sevi par balsu viltošanas upuri.

Iepriekšējo divu vēlēšanu kampaņu laikā Trampa komandas galvenās mītnes atradās Ņujorkā un Virdžīnijā, lai būtu tuvāk Trampa dzīvesvietai. Šoreiz uzņēmējs ar komandu kampaņu līdz turpmāku lēmumu pieņemšanai vadīs no Floridas. Vidustermiņa kampaņu laikā Tramps galvenokārt koncentrējās uz tādām tēmām kā ekonomika, robežjautājums ar Meksiku, noziedzība un Baidena administrācija. Viņš skāra arī juridiskos jautājumus un bez jebkādiem pierādījumiem runāja par balsu viltošanu iepriekšējās vēlēšanās.

Pēc vidustermiņa vēlēšanām republikāņu vidū radušās bažas par Trampa izredzēm – paredzētā absolūtā uzvara tā arī nenotika. Padomnieki aicinājuši Trampu nogaidīt ar kandidatūras izziņošanu, tomēr viņš atteicās. Skatoties vēsturiski, Tramps ir otrais, kas pēc četru gadu pārtraukuma izvēlas kandidēt vēlreiz. Vienīgais, kas tā ir darījis iepriekš, bija Grovers Klīvlends (Grover Cleveland) 19.gadsimta otrajā pusē.

Lasiet arī: Republikāņu cerības pilnībā pārņemt ASV Kongresu sarūk

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas