Truksnis strādās par Jūrmalas vicemēra padomnieku; grib «turpināt pildīt vēlētājiem dotos solījumus»

Latvijas Zaļās partijas (LZP) politiķis Gatis Truksnis pēc notiesāšanas viltus komandējuma lietā un Jūrmalas domes deputāta mandāta un mēra vietas zaudēšanas pieņemts darbā par Jūrmalas vicemēra Jāņa Lediņa (LZP) padomnieku, lai «turpinātu pildīt vēlētājiem dotos solījumus», vēsta LTV raidījums De facto.

Augstākas tiesas Krimināllietu departaments 25.novembrī atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas pērnā gada 29.novembra spriedumu, ar kuru Jūrmalas mērs Truksnis tika atzīts par vainīgu apsūdzībā par dienesta viltojumu saistībā ar komandējumu un sodīts ar naudas sodu 5 000 eiro apmērā. Stājoties spēkā notiesājošam spriedumam, Truksnis zaudēja deputāta amatu un līdz ar to arī mēra krēslu. Notiesāta tika arī bijusī viņa biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse.

Lietu ierosināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas pētīja Trukšņa attiecības ar uzņēmēju Jūliju Krūmiņu un ilgāku laiku noklausījās Trukšņa sarunas un viņu novēroja. No visām aizdomām, kas sākotnēji tika izvirzītas pret Truksni, to skaitā par nelikumīga partijas finansējuma pieņemšanu un par iespējamu kukuļa pieņemšanu, proti, dzīvokļa bezatlīdzības lietošanu Krūmiņa meitai piederošajā projektā Turaidas kvartāls, līdz tiesai nonāca tikai lieta par viltus komandējumu, bet pārējās tika izbeigtas KNAB vai prokuratūrā.

Lasiet arī: Ilggadējais Jūrmalas mērs Truksnis zaudējis amatu un mandātu

Kā vēsta raidījums, pēc notiesājoša sprieduma Truksnis palicis strādāt Jūrmalas domē, lai, kā klāsta partijas biedri, turpinātu pildīt vēlētājiem dotos solījumus. Domes priekšsēdētāja biroja vadītājas amatu saglabājusi arī par dienesta viltojumu notiesātā Vilkārse, kas bija izdomājusi Trukšņa prombūtni piesegt ar viltus komandējumu.

«Ne tiesas spriedumā, nedz arī likumā nav noteiktas nekādas papildu sankcijas, ka mēs nedrīkstam nekur strādāt, nedrīkstam būt kaut kādās politiskās organizācijās vai biškopju biedrībās vai golfa klubos.»

«[..] Es kā domes priekšsēdētājs un deputāts zaudēju deputāta amatu un domes priekšsēdētāja amatu. Tā kā, ja kāds domā, ka tas ir nepietiekoši smags trieciens vai sods par šādu nenotikušu komandējumu, tad tā tas cilvēks var domāt,» situāciju komentējis Truksnis.

Līdzšinējā Trukšņa vietniece un iespējamā nākamā domes priekšsēdētāja Rita Sproģe (ZZS/LZP) apgalvo, ka Trukšņa kļūšana par vicemēra Lediņa padomnieku bijis visas koalīcijas lēmums. «Tā bija tāda situācijas risināšana, lai šajā situācijā nepalaistu garām tādu ļoti zinošu un ilgi strādājošu kadru kā Truksni,» piebildis Lediņš.

Savukārt LZP vadība pēc sākotnēji skaļajiem solījumiem Truksni izslēgt no partijas tagad par to lemt vairs negrasās.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas