Tūkstošiem japāņu atvadās no jūlijā nogalinātā ekspremjera

Japāna, otrdien, 27.septembrī godināja nogalināto bijušo premjerministru Šinzo Abi. Šīs ir pirmās bijušā premjerministra valsts bēres pēdējo 55 gadu laikā, kas tiek vērtētas, tikpat pretrunīgi kā pats ekspremjers, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Ceremonija sākās plkst. 14.00 pēc vietēja laika, kad militārā orķestra mūzikas pavadībā, Nippon Budokan zālē Tokijā tika ievesti bijušā premjerministra pīšļi.

Tūkstošiem sērotāju jau no agra rīta plucējās pie ceremonijas norises vietas, lai izrādītu pēdējo cieņu šī gada jūlijā nogalinātajam ekspremjeram Abem. Dažu stundu laikā aptuveni 10 000 tūkstoši cilvēku bija novietojuši ziedus, un vēl vairāk cilvēku bija nostāvējuši trīs stundu garā rindā.

Pēc tam, kad bijušais premjerministrs tika nogalināts 8.jūlijā Itālijā kampaņas priekšvēlēšanu laikā, atklājās neglaimojoši fakti, kas liecināja par viņa savulaik vadītās valdošās Liberāldemokrātiskās partijas (LDP) saitēm ar Apvienošanās baznīcu, ko kritiķi dēvē par reliģisku kultu, kas rīko masveida kāzas un uzstājīgi pieprasa ziedojumus, kuri tiek uzskatīti pat par agresīviem.

Abes Slepkavībā aizdomās turētais apsūdzēja viņu par šīs kulta grupas popularizēšanu.

Pēc policijas sniegtajām ziņām, aizdomās turētais apgalvoja, ka baznīca ir novedusi viņa ģimeni līdz nabadzībai.

Savukārt šie atklājumi ir izraisījuši virkni nosodījumu, kuri tika vērsti ne tikai pret pašu valdošo partiju, bet arī pret šī brīža premjerministru Fumio Kišidu.

Tā kā pretrunu dēļ viņa atbalsta reitingi ir samazinājušies līdz zemākajam līmenim, Kišida atvainojās un solīja pārtraukt partijas saikni ar baznīcu.

Tomēr opozīcija spēcīgi iebilst pret to, ka Šinzo Abe tiktu godināts valsts bēru ceremonijā, ņemot vērā to, ka šīs ir pirmās valsts finansētās bēres kopš 1967.gada.

Japānai Abes bēres izmaksāja gandrīz 12 miljonu EUR, laikā, kad parastie iedzīvotāji saskaras ar grūtībām.

Japānā pēdējo reizi pilnībā finansētas premjerministra bēres notika 1967.gadā, kad valsts atvadījās no Šigeru Jošida.

Bijušā premjerministra un viņa Liberāldemokrātiskās partijas (LDP) sakari ar reliģisko kultu Apvienošanās baznīcu, tikai pastiprināja opozīcijas iebildumus pret oficiālām valsts bērēm.

Bēru ceremonijā piedalījās aptuveni 4 300 cilvēku, kā arī vismaz 48 pašreizējās vai bijušās valdības amatpersonas, tostarp ASV viceprezidente Kamala Harisa (Kamala Harris) un Indijas premjerministrs Narēndra Modi (Narendra Modi).

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas