Tuvākajās dienās laiks būs lielākoties pelēcīgs un vējains

Nedēļas pirmajā pusē laiks būs lietains un vējains – brīžiem līs, debesis būs lielākoties mākoņainas, piekrastē gaidāms brāzmains vējš. Tāds laiks saglabāsies līdz Mārtiņdienai, bet jau Lāčplēša dienā laika apstākļi sāks uzlaboties – nokrišņi mitēsies un biežāk uzspīdēs saule, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus ietekmēs vairāku ciklonu darbība. Pirmdien, 7.novembrī, laiks būs mākoņains, bet brīžiem debesis arī skaidrosies. Naktī vietām ziemeļrietumu rajonos, bet pēcpusdienā jau rietumu un centrālajos rajonos īslaicīgi uzlīs. Pūšot dominējošam dienvidu puses vējam, naktī dažviet austrumos izveidosies migla, bet piekrastes rajonos dienvidu, dienvidrietumu vējš būs mērens un brāzmās sasniegs 15-16 m/s. Agrā rīta stundās valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra pieturēsies +2…+6 grādu robežās, dažus grādus siltāks būs piekrastes rajonos, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +6…+11 grādu atzīmei. Otrdien, 8.novembrī, mākoņi turpinās aizklāt debesis un jau gandrīz visā valstī gaidāms lietus. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, kas naktī piekrastē brāzmās sasniegs 15-16 m/s.

Nakts būs nedaudz siltāka par iepriekšējo, un gaisa temperatūra nav gaidāma zemāka par +4…+9 grādiem, vien piekrastes rajonos saglabājoties par dažiem grādiem augstākai, bet dienā neiesils vairāk par +8…+12 grādiem.

Nedēļas otrajā pusē laika apstākļi pakāpeniski sāks uzlaboties. Kaut arī Mārtiņdienā laika apstākļus vēl noteiks ciklons un daudzviet uzlīs, dienas gaitā ciklona ietekme mazināsies, atmosfēras spiediens paaugstināsies un dienas otrajā pusē teritorijas lielākajā daļā nokrišņi mitēsies. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, dienvidu vējš. Lāčplēša dienā gan biežāk uzspīdēs saule, pūtīs lēns vējš un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Gan naktīs, gan dienās gaisa temperatūra būs +6…+12 grādu robežās.

Pēc pašreizējām prognozēm, brīvdienās Latvijai no dienvidiem pietuvosies anticiklons – nokrišņi mitēsies, pūtīs lēns vējš un nakts stundās daudzviet arī veidosies migla. Gaisa temperatūra krasi nemainīsies – nakts stundās tā būs +4…+9 grādu robežās, bet diennakts gaišajās stundās nebūs siltāks par +7…+11 grādiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas