Ukrainai nogādās aizsardzības nozares un uzņēmēju sarūpēto humāno palīdzību

Tuvākajās dienās aizsardzības nozares un Latvijas uzņēmēju sarūpētais humānās palīdzības sūtījums tiks nogādāts uz Doņeckas un Luhanskas apgabaliem Ukrainā, informē Aizsardzības ministrija (AM).

Humānās palīdzības sūtījums ietvers Latvijas aizsardzības nozares sarūpēto apģērbu vēsam laikam, segas un mugursomas, kā arī kustības Uzņēmēji mieram, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un uzņēmēju ziedoto pārtiku, dīzeļa ģeneratorus un kokapstrādes uzņēmuma Gaujas koks ziedoto autofurgonu, ar kuru Austrumukrainā šis sūtījums tiks nogādāts.

Kā norāda ministrijā, ziedotāju vidū ir vairāki vietējie pārtikas ražošanas un tirdzniecības uzņēmumi, tostarp, SIA Gemoss, SIA Kronis, SIA Venden, SIA Chocolate Confectionary, AS Cēsu Alus, SIA Rēzeknes Gaļas kombināts, SIA Milzu!, SIA Lat Eko Food un SIA Felici.

Kā pauž pauž AM vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš, šoreiz

Latvijas sarūpēto humāno palīdzību saņems gan Ukrainas bruņoto spēku karavīri, gan arī Austrumukrainas civiliedzīvotāji, kuriem šobrīd ļoti nepieciešamas gan siltas drēbes, segas un pārtika, gan arī elektrības ģeneratori.

Vienlaikus Pļaviņš izsaka pateicību ikvienam, kurš ir ieguldījis savu palīdzību sūtījuma sagatavošanā, piebilstot, ka ukraiņu tauta pašlaik izcīna visai Eiropai nozīmīgu cīņu.

Jau vēstīts, ka kopš 24.februāra Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas uzbrukumu ir mērāms jau aptuveni 300 miljonu eiro apmērā, savukārt Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas apkopojušas ziedojumus ap 19 miljonu eiro apmērā.

Latvijas sniegtajā militārajā atbalstā iekļauti ieroči, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas, munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes Stinger, bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, helikopteri, degviela un citas preces.

AM sadarbībā ar organizāciju Uzņēmēji mieram arī īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.

Tāpat akcijā Twitter konvojs Ukrainas bruņoto spēku karavīriem ziedoti jau vairāk nekā 900 apvidus auto, lai uzvarētu kaujās pret Krievijas okupācijas spēkiem.

Lasiet arī: Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministri devušies uz vizīti Kijivā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas