Ukrainas varasiestādes ceturtdien, 15.septembrī, no Krievijas bruņotajiem spēkiem atgūtajā Izjumas pilsētā ir atradušas masu kapu ar 440 cilvēku mirstīgajām atliekām, ziņo britu medijs The Guardian.
Harkivas apgabala galvenais policijas izmeklētājs Serhijs Bolvinovs pastāstīja, ka daļa cilvēku ir gājuši bojā Krievijas armijas īstenotajās apšaudēs un gaisa uzlidojumos.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis salīdzināja šo atklājumu ar notikumiem Bučā, un ceturtdienas, 15.septembra, vakara video uzrunā sacīja:
«Krievija visur aiz sevis atstāj nāvi, un tai ir jāuzņemas atbildība.»
Izjumas iedzīvotājs Sergejs Gorodko sacīja, ka starp simtiem apbedīto ir vairāki desmiti pieaugušo un bērnu, kas tika nogalināti Krievijas armijas veiktajā gaisa triecienā daudzdzīvokļu mājai.
Krievijas karaspēks turpina intensīvi apšaudīt apdzīvotās vietas vairākos Ukrainas apgabalos. Krievijas artilērijas apšaude, raķešu un gaisa triecieni ir nodarījuši postījumus infrastruktūrai vairāk nekā 20 apdzīvotās vietās visā Ukrainā, ziņo Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs.
Tikmēr Ukrainas austrumos un dienvidos kaujas turpinās. Volodimirs Zelenskis Telegram vietnē, minot kaujas, paziņoja: «Ceļš uz visu mūsu teritoriju atgūšanu kļūst arvien saredzamāks.»
Savukārt Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) ceturtdien, 15.septembrī, paziņoja, ka vēlas, lai Krievijas prezidents Vladimirs Putins stājas starptautiskās krimināltiesas priekšā par paveiktajiem kara noziegumiem Ukrainā.
«Putinam ir jāzaudē šis karš un jāatbild par savām darbībām, tas man ir svarīgi,» EK preizdente sacīja Vācijas ziņu televīzijas kanālam Bild.
Tikmēr Šanhajas Sadarbības organizācijas (SCO) samitā, kas norisinājās Uzbekistānā, ceturtdien, 15.septembrī, prezidents Vladimirs Putins pateicās Ķīnas līderim Sji Dziņpins par «līdzsvarotu» pieeju Ukrainas krīzei.
Putins sacīja savam Ķīnas kolēģim: «Mēs saprotam jūsu jautājumus un bažas šajā situācijā, un mēs noteikti sniegsim detalizētu skaidrojumu par mūsu nostāju šodienas tikšanās laikā, lai gan mēs par to runājām jau iepriekš.»
Lasiet arī: Ķīnas un Krievijas valstu vadītāji tiksies, lai apspriestu karu Ukrainā
Ķīnas Ārlietu ministrija izplatītajā paziņojumā sacīja, ka Ķīna sadarbosies ar Krieviju, lai sniegtu spēcīgu savstarpēju atbalstu jautājumos, kas saistīti ar abu valstu galvenajām interesēm, un «uzņemsies vadošo lomu stabilitātes un pozitīvas enerģijas ieviešanā pasaulē, kurā valda pārmaiņas un nekārtības», informē ziņu kanāls CNN.
Savukārt Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) 35 valstu valde pieņēma rezolūciju, kurā pieprasa Krievijai pārtraukt Zaporižjas atomelektrostacijas okupāciju, ziņo aģentūra Reuters.
Ceturtdien, 15.septembrī, pieņemtā rezolūcija ir otrā rezolūcija par Krievijas iebrukumu Ukrainā, ko ir pieņēmusi Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras valde.