Ukrainas iedzīvotāju atbalstam ziedojuši 56% SKDS aptaujāto

Ukrainas vai bēgļu atbalstam kopš Krievijas iebrukuma tajā ir līdz šim ziedojuši 56% Latvijas iedzīvotāju – par 11% vairāk nekā 2022.gada martā. To liecina jaunākie pētījumu centra SKDS aptaujas dati.

Aptauja pēc Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pasūtījuma tika veikta aizvadītā gada 16.–20.decembrī. Tajā piedalījās Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem [viņu skaits SIF relīzē nav norādīts – BNN].

Gandrīz puse jeb 41% respondentu ir ziedojuši naudu, bet 31% – mantas, drēbes, ēdienu, citas noderīgas materiālas vērtības. Ukrainai vai Ukrainas bēgļu atbalstam biežāk ir ziedojuši gados jaunāki respondenti, respondenti ar augstāku izglītības un ienākumu līmeni, tie respondenti, kuri jau iepriekš ir ziedojuši labdarībai naudu vai mantas, kā arī tie respondenti, kuri neatbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Aktīvākie ziedotāji pērn ir bijuši Vidzemes plānošanas reģionā,

tur ziedojuši bija 69%, un Zemgales plānošanas reģionā – 63%. Nedaudz kūtrāki bijuši Rīgas plānošanas reģiona (61%), Kurzemes plānošanas reģiona (56%) un Latgales (32%) plānošanas reģiona iedzīvotāji.

«Ne vienmēr atbalstam jābūt mantiskam vai finansiālam. Tādās valstiski nozīmīgās krīzēs kā Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšana tikpat būtisks ir arī brīvprātīgo darbs praktiskās palīdzības sniegšanā, ziedojumu vākšanā vai palīdzības koordinēšanā,» atzīst SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Papildus ziedojumiem preču veidā – drēbes, pārtika, higēnas preces un medicīniskās preces, SIF patronētā biedrība Tavi draugi aicina ziedot finansiāļos līdzekļus ģeneratoru un apsildes ierīču iegādei. Tāpat biedriba aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šoziem iesaistīties ierakumu sveču gatavošanā Ukrainas armijas atbalstam.

«Janvārī, kad pieminam Latvijas neatkarības izcīnīšanu barikādēs, aicinām ar siltumu un gaismu palīdzēt Ukrainas varoņiem, kuri šobrīd ar neticamu spēku karo par mūsu visu brīvību. Kopā mēs varam uzcelt Gaismas pili Ukrainas aizstāvjiem – ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts izgatavot ierakumu sveces Ukrainas armijai,

ziedot sveces, to atlikumus un parafīnu, gofrēto kartonu un tukšas, tīras, standarta izmēra konservu bundžas

vai veikt mērķa ziedojumu ierakumu sveču gatavošanai. Ierakumu sveces tiek nogādātas Ukrainas armijai un palīdz karavīriem izdzīvot frontē – tās ir viegli paņemt līdzi dodoties uzdevumā, tās dod siltumu, ļauj gatavot ēdienu un palīdz ukraiņu karavīriem izdzīvot ziemas aukstumā,» stāsta Tavi draugi pārstāve Laura Čaupale.

Lasiet arī: Rīga aicina ziedot materiālus ierakumu svecēm

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas