Ukrainas karaspēkam taktiski panākumi Zaporižjas apgabala rietumos

 Ukrainas karaspēki pēdējo dienu laikā būtiski taktiski pavirzījušies Zaporižjas apgabala rietumos, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) jaunākajā apskatā par situāciju frontē.

Institūta analītiķi ziņo, ka panākumus ukraiņi guvuši vismaz trīs frontes posmos.

11.augusta ģeolokācijas kadri apliecina, ka Ukrainas karaspēks ir sasniedzis Robotines ziemeļu nomali un Urožaini pie Doneckas un Zaporižjas apgabala robežas.

Vienlaikus analītiķi atzīst, ka pozīciju stabilitāte šajā posmā pagaidām nav skaidra.

“Šķiet, ka Ukrainas pretuzbrukuma operācijas piespiež Krievijas armiju pārvietot Krievijas spēkus, kas aizstāvas Zaporižjes apgabala rietumos, kas liecina, ka Ukrainas centieni šajā reģionā varētu ievērojami pasliktināt Krievijas aizsardzību,” secinājuši eksperti, piebilstot, ka

Robotinē nesen ieradusies Krievijas 7.gaisa desanta divīzija un vienības Ahmat, kas ir pirmās jaunu krievu formējumu ierašanās šajā apgabalā.

Analītiķi norāda, ka šī nav pirmā reize, kad čečenu līdera Ramzana Kadirova “Ahmat” vienība tiek izvietota kritiskos frontes posmos. Iepriekšējo reizi tas notika Kliščivkas apkaimē uz dienvidiem no Bahmutas, reaģējot uz Ukrainas spēku virzīšanos šajā teritorijā. Savukārt 7.gaisa desanta divīzija ir izvietota vismaz divos un, iespējams, trīs frontes apgabalos: Staromajorskes apkaimē Doneckas apgabalā, Hersonas apgabalā Dņepras kreisajā krastā un Zaporižjas apgabala rietumos.

“Ukrainas pretuzbrukuma operācijas ir ievērojami samazinājušas pieejamos Krievijas spēkus, kas aizsargājas šajā apgabalā, un lika Krievijas vadībai nosūtīt papildu elementus, lai pastiprinātu aizsardzību šajā kritiskajā frontes līnijas posmā,” secinājuši ISW eksperti.

Iepriekš tika ziņots, ka Ukrainas spēki virzās uz priekšu Melitopoles un Berdjanskas virzienā. Armijas pārstāvji paziņoja, ka, neraugoties uz ievērojamo ienaidnieka karaspēka skaitu un blīvajiem ierakumiem teritorijā, ukraiņu karavīri ir iegājuši okupantu pirmajā aizsardzības līnijā.

Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara 10. augustā paziņoja, ka, neraugoties uz ārkārtīgi sarežģītajiem kaujas apstākļiem un ienaidnieka pretestību, Ukrainas karaspēks guvis daļējus panākumus Doneckas apgabala Urožaines ciema virzienā, kas atrodas netālu no iepriekš atbrīvotā Staromajorskes ciema.

Lasiet arī:VIDEO| Savvaļas ugunsgrēkos Havaju salās bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 80 cilvēkiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas