Ukrainas armija gatavojas atbrīvot Hersonu

Notiek gatavošanās kaujai Hersonā, kas tiek uzskatīta par vienu no kara svarīgākajām kaujām. Šobrīd Ukraina apsūdz Krieviju Hersonas pamesto mājokļu izlaupīšanā un to piepildīšanā ar civilā tērptiem karavīriem, ziņo Reuters.

Pēdējās dienās Krievija evakuējusi Hersonas civiliedzīvotājus, lai gatavotos Ukrainas pretuzbrukumam. Pilsēta bija viena no pirmajām Ukrainas apdzīvotajām vietām, ko februārī ieņēma Krievijas karaspēks. Hersona, kuras iedzīvotāju skaits pirms kara sasniedza teju 300 000, šobrīd slīgst tumsā un aukstumā, jo jau 48 stundas pilsētā nav ūdens un siltumapgādes. Krievijas vietvalži vaino Ukrainas pusi «sabotāžā», savukārt Ukrainas varas iestādes norāda, ka krievu armija ir nojaukusi elektrības līnijas pusotra kilometra garumā. Kijiva raksturo pilsētas evakuāciju kā deportāciju un kara noziegumu, bet Maskava apgalvo, ka iedzīvotāji aizvesti viņu pašu drošības dēļ.

No slimnīcas Hersonas apgabalā uz Maskavas apkārtni evakuēti apmēram 100 bērni ar invaliditāti, pirmdien, 7.novembrī, norādīja Ukrainas militārā pārvalde. Aizvesti arī Kahovkas veco ļaužu nama iemītnieki, un viņu vietu ieņēmusi Krievijas armija.

Hersona ir vienīgā Krievijas spēku ieņemtā pilsēta Dņepras rietumu krastā, un tās atgūšana ir bijis viens no galvenajiem mērķiem Ukrainas pretuzbrukumā valsts dienvidos. Situācijai Hersonā trūkst neatkarīga apstiprinājuma, un Ukrainas spēki, kas šobrīd atrodas frontes līnijā, Reuters stāsta, ka ir gatavi saspringtām cīņām, lai padzītu okupantus no pilsētas. Ukrainas armijas pārstāvji stāsta, ka «krievu spēki maskējas civilajā apģērbā un nostiprina pozīcijas, lai piedalītos ielu kaujās». Krievijas armija ir iesaistīta civiliedzīvotāju un infrastruktūras objektu aplaupīšanā, un izved ēdienu, aprīkojumu un transportlīdzekļus uz Krievijas teritoriju.

Reuters lūdzis komentārus par paveiktajiem noziegumiem Krievijas amatpersonām, taču Maskava noliedz vardarbību pret civiliedzīvotājiem.

Ukrainas armija otrdienas, 8.novembra, rītā ziņoja par triecieniem pa Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu un munīcijas noliktavām Hersonas apgabala Berislavas rajonā. Tiek ziņots par 32 kritušām Krievijas militārpersonām. Ukraiņu spēki, kas atrodas nesen atbrīvotajā Nova Kamjankas ciematā, apkārtnē fiksējuši četrus Krievijas gaisa triecienus.

Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis nedēļas sākumā norādīja, ka Doneckas apgabals Ukrainas austrumos joprojām ir karadarbības epicentrā, un ik dienu krīt simtiem krievu karavīru. Sīvākās cīņas Doneckas apgabalā norisinās Bahmutas un Avdijivkas apkārtnē.

Lasiet arī: Karš Ukrainā: ASV apstiprina saziņu ar Kremli

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas