Uz Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatu pieteikušies 13 pretendenti

Uz Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretāra amatu pieteikušies 13 pretendenti, ziņo Valsts kancelejā.

Amata konkurss, kas tika izsludināts 11.janvārī, norisināsies trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Atlases otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz komisijas jautājumiem un izklāstīs savu redzējumu par būtiskākajiem aizsardzības nozares izaicinājumiem turpmākajos četros gados un kā tiem sagatavoties.

Savukārt konkursa trešajā kārtā tiks pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: komandas vadīšana, orientācija uz attīstību, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, stratēģiskais redzējums.

Valsts kancelejā norāda, ka konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts aizsardzības ministram. Iegūstot ministra atbalstu, pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

BNN jau vēstīja, ka AM valsts sekretāra amata pamešanu paziņoja ilggadējais ministrijas ierēdnis Jānis Garisons. 

Garisons 8.janvārī aizvadīja pēdējo dienu valsts sekretāra amatā.

Pēc Garisona aiziešanas AM valsts sekretāra pienākumus pilda līdzšinējais vietnieks Rolands Heniņš. Vienlaikus šonedēļ ir izsludināts konkurss uz šo amatu.

Garisons šajā amatā bija kopš 2015.gada. Pirms tam viņš ieņēma AM valsts sekretāra vietnieka – politikas direktora amatu.

Garisons nenoliedz, ka viņam un ministram Andrim Sprūdam atšķīrušies viedokļi, un Garisonam esot bijis nepieņemams ministra vadības stils.

Lasiet arī: Garisonam esot bijis nepieņemams Sprūda vadības stils

Lasiet arī: Sprūds apšauba nepieciešamību veidot vienotu ES armiju

Lasiet arī: FOTO | Rīgā ierodas Ukrainas prezidents Zelenskis

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas