Uz slidenajām ielām paslīdējušie pārpludinājuši slimnīcas

Uz slidenajām ielām traumas guvušie pacienti otrdienas, 20.decembra, pēcpusdienā un vakarā pārpludinājuši abas Rīgas slimnīcas, kas specializējas traumatoloģijā, informēja abas medicīnas iestādes.

Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slideno ielu dēļ ārstniecības iestādēs nogādājuši 61 cilvēku, informēja NMPD galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola. Visbiežāk gūtas roku, kāju, galvas un muguras traumas.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska norādīja, ka otrdien pa dienu situācija bija mierīga, pacientu skaits nebija liels, taču uz vakarpusi traumas guvušo skaits pieauga – pēc palīdzības vērsušies vairāk nekā 100 ambulatorie pacienti.

Rezultātā TOS pacientu uzņemšanā nācās piesaistīt papildu darbiniekus – jaunos rezidentus.

Slimnīcā tika stacionēti 28 cilvēki ar lūzumiem, kas ir divreiz vairāk, nekā TOS uzņem ikdienā. Pacienti bijuši dažāda vecuma, un visbiežāk gūti gūžas un ciskas kaula kakliņa lūzumi, kā arī rokas un potītes lūzumi.

Četri pacienti tika pārvesti uz Rīgas 2.slimnīcu, kur slideno ielu dēļ arī novērojams liels pacientu pieplūdums, apstiprināja Rīgas 2.slimnīcas valdes priekšsēdētājs Sandris Petronis.

Viņš stāstīja, ka pēcpusdienā bija novērojams liels pacientu pieplūdums, kā rezultātā uzņemšanā nācās piesaistīt papildu darbinieku, lai divatā varētu strādāt ar pacientiem. Pēdējais pacients esot apkalpots šorīt pulksten 5.00.

Kopumā slimnīcā tika ievietoti 17 pacienti, kas ir trīsreiz vairāk nekā parasti. No tiem 15 cilvēki bija guvuši traumas, paslīdot un krītot uz ielas.

«Atšķirībā no citām reizēm, kad bijuši saišu sastiepumi, sasitumi un lūzumi, šoreiz traumas ir smagākas –80% ir lūzumi. No ielu traumām pamatā ir spieķa kaula lūzumi, cilvēkiem krītot uz rokām, citu roku daļu traumas vai potīšu lūzumi. Pārsvarā pēc palīdzības vērsās sievietes pēc 45 gadiem,» informēja Petronis.

Pēc viņa paustā, atsevišķi pacienti bija teikuši, ka zinājuši par izsludināto oranžo brīdinājumu valstī, taču nodomājuši, ka tas uz viņiem neattiecas.

Petronis aicina cilvēkus ņemt vērā speciālistu ieteikumus, neizaicināt likteni un būt uzmanīgiem uz ielām, jo tehniski nevar panākt, lai ietves pilnībā neslīdētu.

Šobrīd situācija slimnīcā ir mierīga, un šorīt pēc palīdzības vērsušies trīs pacienti, kas traumas guvuši vakar. Petronis sacīja, ka no rītiem traumu ierasti ir mazāk, jo cilvēki vēl atrodas mājās, brokasto un tikai tad dodas ārā un krīt. Pārsvarā no rīta nāk tie cilvēki, kuri traumējušies naktī vai iepriekšējā dienā, un tad no rīta saprot, ka kaut kas nav labi.

Kā ziņots, šajās dienās ielas ir īpaši slidenas, jo lielu Latvijas daļu skāris sasalstošs lietus. Arī autoceļi ir slideni. Šādos apstākļos ceļa stāvoklis var mainīties ļoti strauji, un arī pēc apstrādes ar pretslīdes līdzekļiem nokrišņu un laika apstākļu ietekmē apledojums var veidoties atkārtoti.

Lasiet arī: Rīgā atkusnis; strādā septiņas ūdens sūknēšanas vienības, ietves var būt slidenas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas