Uzņēmēju fonds Ukrainas atbalstam novembrī sarūpējis teju pusmiljonu

Ar vairāku uzņēmumu atbalstu un ziedojumiem iniciatīva Uzņēmēji mieram novembrī uz Ukrainu nosūtījusi vairākas palīdzības kravas un automašīnas vairāk kā 450 000 eiro vērtībā, ziņo šī fonda pārstāve un uzņēmēja Ieva Driksna.

Atbalsts ir sniegts gan Ukrainas civilajiem iedzīvotājiem, gan militārajiem spēkiem. Ja uzņēmēji redz, ka viņu noliktavās ir vēl kādas preces, kas pašiem nav vajadzīgas, bet varētu noderēt Ukrainā, viņus aicina tās ziedot fondam. Šobrīd vissvarīgākais ir nodrošināt Ukrainas aizstāvjiem nepieciešamo ekipējumu ziemas apstākļiem un sniegt atbalstu izdzīvošanai Ukrainas cilvēkiem, skaidro Driksna. 

Kopumā novembra laikā uz Ukrainu nogādātas 19 vieglās automašīnas un viena kravas automašīna, lai stiprinātu tās aizsardzības spēku mobilitātes spējas cīņā pret okupantu. Ukrainas armijai nosūtītas arī pārtikas kravas – sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un AS Dobeles Dzirnavnieks. Sarūpētas vairāk kā 100 dažādu taktiskā aprīkojuma un ziemas apģērba vienību, triecienizturīga datortehnika, Wi–Fi iekārtas, lai nodrošinātu maksimālu interneta pārklājumu, un citas Ukrainas aizstāvjiem nepieciešamas lietas. Iestājoties ziemai, uz Ukrainu nosūtītas arī 500 segas, 500 gāzes degļi telpu apsildīšanai un ēdiena pagatavošanai, 350 ziemas guļammaisi, kā arī tur tik ļoti gaidītie ģeneratori – pavisam 38 vienības ar jaudu no 5 līdz 7 kilovatiem.

Uz Ukrainu aizceļojis arī LMT ziedotais ģenerators un 300 mobilo ierīču ārējās uzlādes baterijas, kā arī vairāk kā 100 metāla krūzīšu no SIA Geka. Ar Latvijas vēstniecības Ukrainā atbalstu divās Čerņigovas apgabala skolās turpmāk tiks lietoti 20 Atea Global Services ziedotie portatīvie datori.

Sirsnīgs ziedojums saņemts no individuālā uzņēmēja, kurš dāvājis 100 litru medus.

Joprojām tiek ziedotas Latvijā adītas zeķes Ukrainas aizstāvjiem un citas sirdslietas. Uzņēmēji, kuri ziedo transportlīdzekļus, paši arī tās piepilda ar pārtiku un ziemas drēbēm. SIA Eolus ziedotā automašīnā vietu atrada arī skaisti zīmējumi no bērniem, kas ar mīlestību un pateicību par drosmi cīņā ceļos pie Ukrainā aizstāvjiem jau decembra pirmajās dienās.

Vienlaikus Grebņevas robežkontroles punktā Latvijas uzņēmēju atbalsts palīdzējis nodrošināt bēgļiem no Ukrainas nepieciešamo pārtiku, transportēšanu, higiēnas preces.

Fondu Uzņēmēji mieram pašās Krievijas iebrukuma pirmajās dienās dibināja Jānis Taukačs (Sorainen), Ieva Driksna (Mintos), Māris Simanovičs (Eco Baltia), Kristofs Blaus (Nutrameg), Anna Andersone (Riga Tech Girls) un Jānis Palkavnieks (Draugiem Group), kā arī faktiski vairāk kā simts neformāli apvienojušos Latvijas uzņēmumu un uzņēmēju. To vidū ir DPD, Madara Cosmetics, Virši, Dobeles dzirnavnieks, Tilde, Twino, Mikrotīkls, LMT, Veselības Centrs 4 un citi.

Nodibinājums līdz šim apsaimniekojis nedaudz vairāk nekā 4 miljonus eiro, nodrošinot stingru iepirkumu cenu uzraudzību, kā arī veicot organizētu un mērķtiecīgu kravu komplektēšanu. Darbs notiek sadarbībā tikai ar oficiālajām Ukrainas un Latvijas aizsardzības institūcijām: Ukrainas un Latvijas Aizsardzības ministrijām, Ukrainas Nacionālo policiju, Latvijas Valsts policiju, pašvaldībām Ukrainā un Latvijā, Latvijas Ārlietu ministriju, kā arī Latvijas vēstniecību Ukrainā un Ukrainas vēstniecību Latvijā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas