Vāc parakstus par elektroenerģijas atslēgšanu Krievijas vēstniecībai Rīgā

Portālā manabalss.lv otrdien, 6.decmebrī, sākta parakstu vākšana par elektroenerģijas atslēgšanu Krievijas vēstniecībai Rīgā, un līdz šim par to parakstījušies 569 cilvēki no nepieciešamajiem 10 000.

Kā iniciatīvas autors norādīts Jānis Ulmanis, kurš norāda, ka savā noziedzīgajā agresijā pret Ukrainas valsti Krievija jau ilgu laiku piekopj civilās infrastruktūras iznīcināšanu, ieskaitot enerģētikas infrastruktūru, kas attiecīgi ir skāris vairākus miljonus ukraiņu, atstājot viņus ziemas laikā ir atstājis bez gaismas, bez siltuma, ūdens, kanalizācijas un elektrības.

Ar šo iniciatīvu tās pieteicējs aicina brutālajam starptautisko tiesību pārkāpējam – Krievijai – neļaut ciniski slēpties aiz starptautiskā tiesiskuma, piemēram, Vīnes konvencijas par diplomātiskajām attiecībām, lai saglabātu savas ērtības, kamēr šī agresorvalsts pati spiež miljonus ukraiņu dzīvot aukstumā, tumsā un bez cilvēciskai cieņai nepieciešama ikdienas ērtību minimuma.

«Tas ir skaidrs kara noziegums no Krievijas puses un Rietumu valstu cilvēkiem pat grūti aptveramas ikdienas ciešanas Ukrainas sabiedrības pusē,» teikts iniciatīvas anotācijā.

Šī iemesla dēļ, iniciatīvas autors aicina gan Latvijas Saeimu, gan citas valsts instances rīkoties, lai atslēgtu elektrību, ūdeni, siltumu un citas ērtības un pakalpojumus Krievijas vēstniecībai Rīgā.

Kā iniciatīvas ieguvums ir norādīta apziņa par konsekventas politikas ievērošanu pret agresorvalsti Krieviju, kas ciniski izmanto starptautisko tiesību normas, ciktāl tai tas ir izdevīgi tās prettiesiskajiem, slepkavnieciskajiem mērķiem pret Ukrainas valsti un tautu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas